logo

reklam

Amasya’da Haber Turu

“100 Bin Sosyal Konut Projesi”
Şanslı ilçe Gümüşhacıköy

Dar gelirli aileleri yuva sahibi yapmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdelenen “100 Bin Sosyal Konut Projesi”, vatandaşlarda büyük bir heyecan yarattı. Projenin hangi ilçelerde yapılacağı netleşti. Amasya’dan şansyı ilçe Gümüşhacıköy oldu.
Dar gelirlileri ev sahibi yapmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdelenen “100 Bin Sosyal Konut Projesi”, vatandaşlarda büyük bir heyecan yarattı. Proje kapsamında aylık 894 liradan başlayan taksitlerle 240 ay vade ile Türkiye tarihinin en ucuz finansal maliyetiyle dar gelirliler ev sahibi olabilecek.
Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde “100 Bin Sosyal Konut Projesi” kapsamında yapılacak konut sayısı ise 79 olarak açıklandı.

Hırsızlıktan Vazgeçmedi
Amasya’da daha önce hırsızlık suçundan cezaevinde yatan ve bir hafta önce tahliye olan O.Ç. yeniden hırsızlık suçundan cezaevine gönderildi.
Amasya’nın Merzifon ilçesinde tekel büfesinin çatısını sökerek girdiği iş yerindeki kasadaki parayla çeşitli markalarda sigarayı çaldığı iddia edilen şüpheli O.Ç. iş yerinde bulunan güvenlik kamerası kayıt cihazını da söktü.
Merzifon Asayiş Büro Amirliğinin yaptığı çalışma sonucu O.Ç. yakalanarak gözaltına alındı.

A.Ü. “Merzifon: Geçmiş, Bugün Gelecek” Paneli Düzenledi
Amasya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından Merzifon Akif Gülle Kültür Merkezinde “Merzifon: Geçmiş, Bugün Gelecek” adlı Panel düzenlendi. Panele Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’nın Modaratörlüğünde Samsun Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Çolak, KOSGEB İl Müdürü Bayram Ali Kukuş ve Merzifon TSO Başkanı Dursun Dağdelen katıldı.
Prof. Dr. Süleyman Elmacı “Merzifon Monotip yeryüzü şekillerinin yani sadece tek tip yeryüzü şekillerinin görüldüğü bir yer değildir.” Elmacı; Merzifon’un Gerek Ankara’dan gelen gerekse İstanbul’dan gelip doğuya kuzey hattı dediğimiz ülkemizi Edirne’den Kars’a kadar geçen hattın üzerinde bulunması, Ankara’dan Doğu Karadeniz ile Orta Karadeniz’e gelen yolun üzerinde bulunması kendisine çok büyük avantajlar sağlayan bir yer olmasına neden olmuştur” dedi.
Prof. Dr. Mustafa Çolak; Merzifon’un oldukça eski tarihlere dayanan bir geçmişi olduğunu ve Merzifon’un yaklaşık 3 bin yıllık bir tarihi olan kültürü olan önemli bir merkez olduğunu söyledi. Çolak; Merzifon’un tarihi ve 1515’teki Merzifon’da bulunan mahalle ve nüfus konularını açıkladı.
KOSGEB İl Müdürü Bayram Ali Kukuş; Öğrencilere ve Merzifonlulara KOSGEB’in girişimcilikte ne tür destekler verdiğini ve KOSGEB’in Merzifon için sağladığı desteklerden bahsetti.
Merzifon TSO Başkanı Dursun Dağdalen; Merzifon’un geçmişte de İpekyolu üzerinde olduğu gibi bugünde coğrafi konumundan dolayı ticaret ve yatırım için cazibe merkezidir dedi. Dağdelen; Merzifon’un organize sanayisinden bahsederek organize sanayide Metal, Elektrikli Ev Aletleri, Plastik ve Tekstil Ürünleri başta olmak üzere 80 ülkeye ihracat edilmektedir. Şuan da Organize sanayi bölgesinde 4200 kişi istihdam etmektedir dedi.
Daha sonra panel soru-cevap kısmı ile son buldu.

Terzi; kamu yöneticisinin sadakat göstereceği tek yer devlettir.
Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Bilindiği gibi ülkemiz 15 Temmuz tarihinde bir felaketi yaşadı, iç çatışmanın, iç savaşın kıyısından döndü. Devletimizin içindeki milli kuvvetlerin refleksi ve milletimizin devletimizin yanında saf tutması sayesinde saldırıyı bertaraf edildiğini belirterek, “Bu ülkeyi 15 Temmuz felaketine götüren nedenleri sorgulamak lazım. Bize göre bu nedenlerin başında kamusal alanın bir gruba mensubiyet üzerinden tanzim edilmiş olması gelmektedir.” dedi.
Terzi, Biz de diyoruz ki; 2016 yılı öncesinde kamuda mülakat marifeti ile yönetici kıyımı yapılan, makamlar dağıtılan o süreç devlet tarafından yeniden ciddiyet ve temkinle tetkik edilsin! Millet uzaya gidiyor, biz hala maalesef ehil yönetici atamayı beceremiyoruz. Bu da devletin bir ayıbıdır. Devletimizi bu ayıptan kurtarmalıyız. Adil, objektif bir yönetici atama sistemi kamunun bütün alanlarında tesis edilmelidir.” dedi.
“Bir devlet memurunun, kamu yöneticisinin sadakat göstereceği tek yer devlettir.” diyen Terzi, “Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un talimatıyla son ataması yapılan 20 bin okul yöneticisi sınav esasıyla, ehliyet, liyakat ve başarısına göre sisteme girmiştir.Kötü mü oldu? Kimseye biat etmek zorunda değiller. Hiçbir sendikaya vakıfa, cemiyete, tarikata, abiye, dayıya biat etmek zorunda değiller. Hak ederek iş başına geldiler. Sadakat gösterecekleri tek yer devlet. Devletin dışında sadakat gösterecekleri, minnet duyacakları hiçbir yer yok. Görüyoruz ki, şu an bir kısım kamu yöneticileri üst bürokrasiden, okul müdürlerine kadar kimin referansı, iltiması, telkinleri ile iş başına gelmişler ise onlara sadakat gösteriyorlar. Her zaman söylüyoruz: Bir devlet memurunun, kamu yöneticisinin sadakat göstereceği tek yer devlettir. Devlet memuru devletin dışında kime sadakat gösteriyor ise, o kişilerin emir eri demektir. Bu, devletimize verilecek en büyük tahribattır. Bu aymazlıktan kurtulmanın yolu da liyakatin, ehliyetin esas alınmasıdır.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle