logo

reklam

AMASYA’da HABER TURU

Benzin fiyatına indirim geliyor
Dolar kurunun 5 TL 26 kuruşa kadar gevşemesi, benzinde indirimi gündeme getirdi. Benzinde, salı gece yarısı en az 10 kuruşluk bir indirim hesaplanıyor. Motorinde, bir hareket söz konusu değil. Benzine bu ay, bir haftada 33 kuruş tutarında zam yapılmıştı.
Bugün ve yarın dolar kurunda ve ürün piyasalarında olağanüstü bir gelişme yaşanmazsa salı gecesi benzin fiyatı, en az 10 kuruş düşecek. Benzine, bu ay bir hafta içinde (17+16 kuruş) toplam 33 kuruş zam gelmişti.
Benzinde yapılması planlanan 10 kruruşluk indirimden sonra Amasya’da ‘da ortalama 6,35 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,25 liraya inecek. Fiyatları stabil gidiyor. Uzmanlar, motorinin uluslararası piyasalarda ton fiyatının 578 dolar olduğunu anımsatarak, “Motorinde, fiyat düzeyi değişmedi. Ton fiyatı 15 dolar ve üzerinde düşerse bir indirim olabilir” görüşünü dile getirdi.

Büyük İkramiye Rekora Gidiyor!
12 milyon lira devretti!
Süper Loto yine hayalleri süslüyor. Süper Loto çekiliş sonuçlarını araştıranlar hayal kırıklığı yaşıyor. Çünkü geçtiğimiz hafta da şanslı rakamları bilen çıkmadı. Son 7 haftadır devreden Süper Loto’da büyük ikramiyenin 12 milyon lirayı aştı.
Yedi kez devreden Süper Loto’da ikramiye 12 milyon lirayı bulmuştu. Milyonlarca kişinin hayalini süsleyen Süper Loto ikramiyesi yine sahipsiz kaldı. Altı bilen olmadığı için Süper Loto 7. kez devretti. Süper Loto sonuçları oynayanları hayal kırıklığına uğrattı. Yedi haftadır devreden Süper Loto’da ikramiyenin 15 milyon lirayı bulacak olması oynayanları daha da heyecanlandırdı.

Yağmurlu ve Güneşli bir hafta
Ocak ayının son günleri yağmurlu ve güneşli geçecek. Yeni haftada perşembe akşamı ve cuma günü Amasya genelinde yağış bekleniyor, bugün ve yarın bol güneşli açık hava, çarşamba günü ise bulutlu bir hava yaşanacak. Amasya’da perşembe günü bulutlu, cuma günü ise etkili sağanak yağış var. Hava sıcaklığında yükseliş sürüyor. Çarşamba ve Perşembe günleri en yüksek hava sıcaklığı 15-16 derece gece saatlerinde ise hava sıcaklığı 5 derece civarında seyredecek.
Bu hafta içerisinde Amasya da hava durumu ve hava sıcaklığı meterolojiden yapılan açıklamaya göre bugün güneşli bir hava ve hava sıcaklığı 12 derece olması bekleniyor. Salı günü ise hava sıcaklığı 13 derece olması tahmin edilirken çarşamba 14 derece, perşembe ise 15 derece olacak. Cuma günü yağmur ile 2-3 derece düşüş yaşanacak. Cumartesi az bulutlu 13 derece pazar günü ise güneşli bir hava olması tahmin ediliyor.

Amasya Merzifon Havalimanına

34 personel alımı gerçekleşecek.
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuru ile 3 bin 619 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Amasya Merzifon Havalimanı ve Tavşandağı Radar İstasyonu için 34 personel alımı gerçekleşecek.
Yayımlanan duyuruda havalimanları ile havalimanlarına bağlı seyrüsefer yardımcı istasyonlarına personel alınacağı alımların 1 Nisan 2019 ile 31 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleştirileceği ifade edildi. Hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü 19 Şubat salı günü Ankara’da DHMİ Genel Müdürlüğü’nde yapılacak. DHMİ’nin çıktığı ihale, 184 vardiya sorumlusu, 47 proje sorumlusu, 3 bin 388 özel güvenlik personeli olmak üzere toplam 3 bin 619 personelle güvenlik hizmeti satın alma işini kapsıyor.

YEDAŞ Sahada, Tüketici Memnun
YEDAŞ, 510 Kişi ve 150 Araçtan Oluşan Ekip Mevzuatlara Uygun Çalışıyor
40 bin km2 alanda 3 milyondan fazla kullanıcıya elektrik dağıtım hizmeti sunan YEDAŞ, kullanıcılarına verdiği hizmet çerçevesinde değer oluşturmaya yönelik çalışmalarını yürütüyor. 510 kişi ve 150 araçtan oluşan Müşteri Teknik Hizmetleri saha ekipleri ile ilgili mevzuatlara uygun şekilde kaliteli hizmet vermeye devam ediyor.
Amasya ile birlikte Samsun, Ordu, Çorum, Sinop illerindeki kullanıcılara kaliteli ve sürekli elektrik dağıtım hizmeti sunan YEDAŞ, şebeke geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra Müşteri Teknik Hizmetleri birimi ile de sayaç okuma, enerji açma ve kesme, sayaç değişimi, kaçak kullanan kullanıcıların tespitleri ile ilgili süreçlerini, yürürlükte olan mevzuat hükümleri doğrultusunda gerçekleştiriyor. Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği çerçevesinde, tüketici sayaçlarını aylık dönemlerde pazar günü hariç olmak üzere haftanın 6 günü okuyarak kullanıcıların, tüketim değerlerini belirliyor. Ölçümlenen tüketimler, düzenleyici kurumun belirlediği birim fiyatlar üzerinden tedarik şirketleri tarafından faturalandırılıyor.
YEDAŞ, şebeke yönetim süreçlerinin her aşamasında tüketici memnuniyeti odaklı bir yaklaşımla teknolojik yenilikleri etkin kullanarak Müşteri Teknik Hizmetleri çalışması sergiliyor. Operasyonlarına hız kazandırmak amacıyla Android tabanlı ve navigasyon özelliği içeren yeni nesil cihazları kullanıyor. Hizmet verdiği bölgedeki adres ve teknik envanterin birlikte yer aldığı özel bir uygulama geliştiren YEDAŞ, hedeflenen adreslere kolay ulaşım sağlıyor. Bu sayede daha hızlı veri transferi gerçekleştirerek teknik operasyonlarını kısa sürede tamamlıyor.

Bilinçli çiftçi eğitimi sürüyor
Amasya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve çiftçilerin tarım ve hayvancılık uygulamaları konusunda bilgilendirilmesini amaçlayan çiftçi eğitim faaliyetleri devam ediyor.
Çiftci Eğitimi kapsamında gerçekleştirilen toplantılarda, “Organik Tarım”, “Patates Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele”, “Bitki Pasaport Sistemine Kayıt”, “Elma entegre mücadele”, “Kuru Soğanda Saklama ve Depolama, Kuru Soğan Üretiminde İlaçlama, “Saklama ve Depolama” konularında bilgilendirme yapıldı. Toplantılarda; Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi teknik elemanlarının hazırladığı bilgilendirme sunumlarının ardından çiftçilerden gelen sorular cevaplandırıldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan İl Müdürü Zekeriya Şeker, “Organik tarım, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen ve üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı bir tarımsal üretim biçimidir. Organik tarım, öncelikle çiftçi ve ailesinin genel olarak da tüm toplumun sağlığını korur ve iyileştirir. Organik tarım yaygınlaştıkça, tedavisi çok pahalı olan hastalıklara yakalanma oranları da azalacak ve böylelikle ülkemiz ekonomisine de dolaylı olarak fayda sağlanmış olacaktır.” dedi.

Tarımda başka illere örnek oluyoruz
Amasya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü personellerince Kale Köyünde 23 çiftçiye bağcılıkta modern yöntemlerin uygulanması, bağcılıkta budama ve bakım işlemleri, hastalık ve zararlılarla mücadele konularında eğitim verildi.
Amasya Tarım ve Orman İl Müdürü Zekeriye Şeker, bağcılık konusunda Amasya’nın Türkiye’nin en önemli illerinden biri olduğunu belirterek, müdürlük bünyesinde yapılan çalışmalarla birçok ile örnek olduklarını söyledi. Şeker, bundan dolayı da bağcılıkla uğraşan çiftçilerin Amasya’ya gelerek yapılan çalışmaları yerinde incelediğini ifade etti.
Özellikle 2018 yılında İlimizde etkili olan Drossophila Suzukii (Kanadı Noktalı Sirke Sineği) ve yabani arı zararlarına karşı ise tuzakların önemi ve nasıl kurulacağı anlatıldı.
Amasya’da yaklaşık 8 bin dekar bağ alanı bulunduğu belirtilen açıklamada, Son yıllarda uygulanan Yüksek Sistem Bağcılık Projeleri ile Goble (Yer Bağı) bağlarının Yüksek Sisteme alınması ve yeni tesisi edilecek bağların Yüksek Sistemde kurulması teşvik edildiği bildirildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle