logo

reklam

Amasya’ya 21 Proje ile 16 Milyon TL’lik yatırım

Amasya’ya 21 Proje ile 16 Milyon TL’lik yatırım
İmzalar Atıldı
Yatırımlara 9.6 Milyon TL’lik hibe
Vali Dr. Osman Varol, “Amasya’ya 16 Milyon TL’lik yatırımı OKA 2019 Yılı Mali Destek Programıyla sağlamış olduk” dedi.OKA 2019 Yılı Mali Destek Programına ilimizden başvurarak kabul edilen 21 projenin sözleşmeleri imzalandı.
OKA’nın Amasya ile birlitkte Samsun, Tokat ve Çorum ilerini kapsayan Turizm Altyapısının Geliştirilmesi, Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi ve Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm alanlarını içeren destek programının ilimiz adına başarılı bir biçimde sonuçlandığını belirten Vali Varol, “Bu kapsamda 9,6 Milyon TL’lik bir destek sağlayacağız. Toplam hibenin tutarının 34 Milyon TL bandında olduğu düşünüldüğünde oransal olarak da çok ciddi bir çizgi yakaladık. Burada özellikle kurumlarımızın kendileri açısından çok önemli gördüğü, vazgeçilmez gördüğü projelerimizin de tamamını finanse ettirmiş olduk. Totalde de alacağımız 9.6 Milyon TL’lik hibe sonucu harekete geçirilecek olan yatırımın miktarı da 16 Milyon TL bandında. İlimize çok şükür 16 Milyon TL’lik ilave yatırım Kalkınma Ajansımızın bu destek programıyla birlikte sağlanmış oldu” dedi.

Turizm Altyapısının Geliştirilmesi alanındaki projeler; Amasya Kalesi Surlarının Onarımı ve UNESCO Dünya Mirasına Hazır Hale Getirilmesi, Eski Kılıçarslan İlkokulu’nun Restorasyonu ve Amasya Şehir Müzesi’nin Kurulması Projesi, Amasya Tarihine Sanal Yolculuk (ATAYOL), Amasya Saraydüzü Kışla Merkezi Onarımı ve Kent Araştırmaları Merkezi Açılması, Amasya Belediyesi Yeni Alemde Bir Çoban Gönüllerin Sultanı Serçoban, Boraboy Gölü Tabiat Parkı Seyir Terasları, Yüzer İskele ve Macera Parkı Uygulama Projesi,

Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm alanındaki projeler; Hububatın Tarladan Üretici ve Tüketiciye Yolculuğu Merzifon Ziraat Odası, TR83 Bölgesi Kırsalında Atıl Binaların Onarılarak Soğuk Hava Deposu, Kurutma ve Paketleme Tesisine Dönüştürülmesi, YHKB, Lavanta Yetiştiriciliği Demonstasyon ve Eğitim Bahçesi, Göynücek Bamya Üreticileri Kooperatifi ve Bamya İşleme ve Paketleme Tesisi Kurulması Projesi, Kovanları Güçlendirme Projesi, AMESİA, Gümüşhacıköy Çalışıyor Üreticilerimiz Kazanıyor, Çeltik Kurutma Makinesi Alımı Taşova İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü.

Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi alanındaki projeler; Yenilikçi Eğitimle Aydınlık Geleceğe, Mesleki ve Teknik Eğitimde Modern Eğitime Geçiş Modeli Olarak FABLAB, Eğitimi Simülatörlerle Donatıyoruz, Merzifon, Suluova Fatih MTAL Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Atölyesinin Modernizesi; Eğitim Kalitesi ve Hayvancılığın Geliştirilmesi, Elektrikli Ev Aletleri Teknik Servis Dalı Yenilenebilir Enerjili Atölye Altyapı Kurulumu Projesi, Gümüşhacıköy, Mutfak Sanatkarları Akademisi, Kodla Göynücek, OKA ile El Ele Nitelikli Eğitime ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2019 Mali Destek Programı sözleşme törenine katıldı. Amasya Ticaret ve Sanayi Odasının projesi olan “Mutfak Sanatkarları Akademisi” isimli proje için imzalar atıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle