logo

reklam

‘Amatör Spor Haftası’ Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından hayata geçirilen “Amatör Spor Haftası” Amasya’da çeşitli sportif etkinliklerle başladı. 07-13 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Amatör Spor Haftası boyunca çeşitli spor branşlarında müsabakalar yapılacak.
Amatör Spor Haftası kapsamında Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen sportif etkinlikleri dün İstasyon Köprü başında başlayan ve 12 Haziran Stadyumunda son bulan yürüş ile stard aldı.
Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürü Kadir Kılıç, “7-13 Ekim 2019 tarihleri arasında Amatör Spor Haftasını kutluyoruz. Tek derdimiz ve sıkıntımız gençlerimizin amatör spora yönlendirilmesi. Türkiye’de toplam 60 branşta faaliyet yapılıyor. Bu faaliyetlerin tamamına ülkemizdeki, çocukların özellikle spor yapma çağındaki tüm vatandaşlarımızın katılmasını istiyoruz. Çocuklarımızı, gençlerimizi, büyüklerimizi de dahil olmak üzere, hem sağlık için hem de olimpik branşlarımız için spor tesislerimize bekliyoruz. Türkiye genelinde 3’üncü sınıfların tamamına Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında yetenek taraması yapıyoruz. Yaptığımız taramaların neticesinde, çocukların ölçümleri neticesinde çıkanlarla branşların çıkan ölçümlerini karşılaştırıp, hangi branşa çocuk gidecekse oralara sevk edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Amatör Spor Haftası kapsamında Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından basketbol, futbol, yüzme, Masa Tenisi, Badminton ve çocuk oyunları branşlarında müsabakalar gerçekleştirilerek. Derece elde eden takımlar ve sporcular madalya ile ödüllendirilecek.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.