logo

reklam

ASKER OLDULAR

asker oldularAmasya 15’inci Piyade Eğitim Tugayı General Hikmet Akıncı Kışlası’nda, engelli vatandaşlar, bir günlük temsili askerlik yapıp terhis belgelerini aldı.
Amasya 15’inci Piyade Eğitim Tugayı General Hikmet Akıncı Kışlası’nda düzenlenen yemin törenine, Vali İbrahim Halil Çomaktekin, Garnizon Komutanı Mustafa Yılmaz, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı İsa Köse ve engelli vatandaşlarımızın aileleri katıldı.
Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Engelli vatandaşların kısa bir sürede olsa askerlik hizmeti ile tanıştığını belerterek, “Engelli kardeşlerimiz, kendilerine artık ben de Türk milletinin bir evladı olarak bir yiğidi olarak ben de askerlik yaptım düşüncesi, duygusu ile buradan ayrılmış olacaklarını görerek bizlerde mutlu oluyoruz. dedi.
Vali Çomaktekin, Özellikle son 20-30 yıl içerisinde bu vatana kasteden dış mihraklara olmak üzere, arkasında olduğu aldatılmış, satılmış belli bir güruha verilmiş çok güzel ve büyük bir mesaj var burada. 80 milyon Türk evladı engellisi dahil olmak üzere, bu devletin ve milletin arkasındadır. Bu bölücülere hiçbir zaman geçit vermeyeceğiz ve bu milletin bu bölücülere geçit vermeyecektir. Bunlar emellerine nail olamayacaklardır. Tarihin her devrinde olduğu gibi şehit vereceğiz, üzüleceğiz, evlatlarımızı kaybedeceğiz ama yine galip ve muzaffer olacak olan Türk milletidir” dedi.
Garnizon Komutanı Mustafa Yılmaz, askerlik mükellefiyetinin “asker millet” kavramının dünyadaki yegane örneğini teşkil eden Türk ulusu için bir onur vesilesi olduğunu söyledi. Kutsal askerlik görevini yerine getiren her bireyin bunun haklı gururunu ömür boyu taşıması gerektiğini ifade eden Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından askerlik hizmetini yapamayıp, askerlik özlemi çeken engellilere bir gün süreli temsili askerlik yaptırma faaliyetinin 2002 yılından itibaren Engelliler Haftası’nda icra edildiğini kaydetti.
Yapılan konuşmaların ardından engelli erler, arkadaşlarıyla birlikte silah ve bayrağa el koyarak, askerlik yeminlerini etti. Ailelerine duygu dolu anlar yaşatan engelli askerler, vatani görevlerini yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşadılar.
ENGELLİ ASKERLER
“Bizlerde her Türk vatandaşı gibi, askerlik görevini kanunların öngördüğü süre kadar bu vatana kanımızın son damlasına kadar hizmet etmek isterdik. Ancak, takdiri ilahi budur ki vücudumuzdaki çeşitli engeller nedeniyle bu onurlu ve şerefli görevi bir gün gibi kısa bir süreliğine bizlere nasip oldu. bugün hayatımızda anlatabileceğimiz en güzel anılardan birini yaşıyoruz” ifadelerini kullandılar

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle