logo

reklam

Ata Toprağını Selanik’ten Samsun’a Taşıdılar

19 Mayıs tarihinde Samsun’a ulaştırılmak üzere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’teki evinden alınan toprak ve bayrağı Amasya’da misafir ettik.
Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yıl dönümü çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı himayesinde Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen organizasyon, Türkiye’nin Selanik Başkonsolosluğundaki törenle başlamıştı. Organizasyon kapsamında Atatürk Evi’nden alınan toprak ve bayrak, Milli Mücadele’nin başladığı Samsun’daki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinde takdim edildi.
Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Özellikle Milli Mücadele’nin ateşinin yakıldığı, ilk kıvılcımın çakıldığı, Samsun’dan başlayarak, daha sonra Milli Mücadele ruhunun tüm dünyaya haykırıldığı Amasya, arkasından kongre şehirlerimiz Erzurum ve Sivas’ta 2019 yılının başından beri Milli Mücadele’nin 100. Yılı olması hasebiyle çok ciddi etkinlikler düzenlenmekte. Bu kapsamda yapılan etkinliklerden bir tanesi de arkadaşlarımızın bu çok kıymetli emanetleri şehirden şehre taşıyarak. Milli Mücadele ruhunu Anadolu topraklarında yaşattılar.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle