logo

reklam
17 Ağustos 2017

ATSO En Başarılı Dönemini Yaşıyor

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Amasya’da
ATSO En Başarılı Dönemini Yaşıyor
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “16 Temmuz sabahı biz işimizin başındaydık ve Türk iş dünyası olarak bir tarih yazdık. Bu darbe girişimi, dünyada başka ülkenin başına gelse, herhalde bir 5 sene ayakları üzerine doğrulamazdı ekonomisi. Biz bu kadar sıkıntıya rağmen 2016 yılında yüzde 2,9 büyümeyi sağladık.” dedi.
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Amasya Ekonomisi ve Ekonomiye Değer Katanlar” ödül törenine katılan Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz darbe girişimini hatırlattı.
Hisarcıklıoğlu, geçen yıl Türkiye’nin çok önemli sıkıntılar geçirdiğini ancak bu sıkıntıların ekonomideki büyüme oranını etkilemediğini dünü ve bugünü unutmadan yarınlarımıza daha aydınlık bakmak zorunda olduğumuzu belirterek, “Allah bir daha bize 2016 yılı gibi bir yılı göstermesin. Dünyanın hiçbir ülkesinin başına gelmeyen bütün belalar bizim başımızdaydı. Terör örgütleri, ayrı ayrı 3 terör örgütüyle mücadele, güneyimizde savaş, batımızda ekonomik kriz, bir de içimizde bunlara ilaveten darbe teşebbüsü. Bunlara rağmen, Türkiye iş dünyası olarak dedik ki ’16 Temmuz sabahı biz işimizin başındayız’, 16 Temmuz sabahı biz işimizin başındaydık ve Türk iş dünyası olarak bir tarih yazdık. Bu darbe girişimi, dünyada başka ülkenin başına gelse herhalde bir 5 sene ayakları üzerine doğrulamazdı ekonomisi. Biz bu kadar sıkıntıya rağmen 2016 yılında yüzde 2,9 büyümeyi sağladık.”
“Yeter ki devletimiz Türk özel sektörüne rakipleriyle eşit şartları sağlasın” Türkiye’nin, dünyanın en hızlı büyüyen ilk 3 ülkesi arasında olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti:
“Türkiye dünyanın 17. ekonomisi, Avrupa’nın ise en büyük 6. ekonomisi haline geldi. Eskiden çamaşır makinesi, buzdolabı, bunları ihraç edebileceğimizi düşünemezken, şimdi Amerika’ya, İngiltere’ye, Almanya’ya ve Fransa’ya beyaz eşya ihraç ediyoruz. Avrupa’da satılan her üç beyaz eşyadan biri bizim malımız. Avrupa’da satılan her 4 televizyondan bir tanesini biz üretiyoruz burada. En kalitelisini üretiyoruz, yeter ki devletimiz Türk özel sektörüne rakipleriyle eşit şartları sağlasın, biz gerisini hallederiz. Bu zor şartlara rağmen istihdama devam eden, üretime devam eden, yatırıma devam eden tüm kardeşlerimi kutluyor, aslında her bir müteşebbisimiz Türkiye’nin yıldızı diyorum.”
AMASYA TSO BAŞARILI
TOBB tarafından 2001 yılından itibaren yürütülen Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında, 2016 yılında gerçekleştirilen faaliyetler sonucu Akredite Oda/Borsa sayısı 250’e ulaştığını belirten Hisarcıklıoğlu, 365 Oda/Borsa arasında Amasya bu sisteme ilk geçen odalardan biri olmuştur. Başkan Kırlangıç ve ekibi Amasya adına büyük başarılara imza atmaktadır. dedi.
Törene, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, Amasya Valisi Osman Varol ve Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç ve yüzlerce ATSO üyesi katıldı.
Konuşmaların ardından vergi rekortmenleri, en fazla ihracat yapan şirketler, Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşuna giren firmalar (İSO 500) ile yerli malı belgesiyle üretim yapan firmalara “Amasya Ekonomisi ve Ekonomiye Değer Katanlar” ödülü verildi.
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ‘Yıldızlar Amasya ekonomisine değer katanlar’ ödül töreni düzenlendi. Amasya Belediyesi Kültür Merkezi Şehzade Salonu’nda gerçekleştirilen törene Amasya Valisi Osman Varol, Amasya Belediye Başkan vekili Mehmet Dümen, Ak Parti Amasya Milletvekili Naci Bostancı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve iş adamları katıldı.

 

Hisarcıklıoğlu’ndan Valiye Ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Amasya valisi Dr. Osman Varol’u makamında ziyaret etti.
TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, “Çalışmak bizim insanımızda ibadet gibidir. Yol alabilmek, birlikte hareket etmekle mümkündür” dedi.
Hisarcıklıoğlu, Türk insanında çalışmanın bir ibadet olduğunu belirterek, “Yol alabilmek, birlikte hareket etmekle mümkündür” ifadesini kullandı.
Türkiye’de açılan şirketlerin seceresini kendilerinin tuttuğunu dile getiren Hisarcıklıoğlu, açılan şirket sayısının bir önceki yıla göre yüzde 2 arttığını, Amasya’da bu artışın yüzde 8 olduğunu söyledi.
TOBB olarak iki ana çalışmaları olduğunu kaydeden Hisarcıklıoğlu, “Bunlardan biri çektir. Karşılıksız çeklerden dolayı hapis cezası kalktı. TOBB olarak Bankalar Birliği ile kredi kayıt bürosu ile beraber bir çalışma yaptık. Çek aldığınız zaman karşınızdakinin her şeyini görebiliyorsunuz. Bankalar ona ne kadar kredi açmış, ner kadar çeki karşılıksız çıkmış, çıkan çeklerini ödemiş mi, ödememiş mi, bunları hep görüyorsunuz. Eskiden gez, göz, arpacık yapmadan ateş ediyorduk. Şimdi tamamıyla hepsini görebilir haldeyiz. Bu çek sisteminden yararlanabilmeniz için bu sisteme üye olmanız gerekiyor” diye konuştu.
Amasya valisi Dr. Osman Varol, “Amasya 8500 yıllık tarihi olan ve tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir. Sizleri ilimizde görmekten memnuniyet duydum.” dedi.
Vali varol, Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu’na Amasya Tablosu hediye etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle