logo

reklam

ATSO İle İş-Kur Arasında “MEGİP” Protokolü

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve İş-Kur İl Müdürlüğü ortaklığında, işverenlerin ara eleman problemini çözmek için hazırlanan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği projesi kapsamında, protokol imzalandı. Şen Tekstil’in talep etmiş olduğu 20 kişilik “Dokuma Konfeksiyon Makineci Kursu” sözleşmesi imzalandı.
Amasya TSO’da düzenlenen protokol imza törenine, Amasya TSO Başkanı Murat kırlangıç, İş-Kur İl Müdürü Osman Yılmaz, Şen Tekstil yöneticisi katıldı.
Amasya TSO Başkanı Kırlangıç, “İş dünyamızın ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanları iş dünyamıza kazandırmaya devam ediyoruz. Şen Tekstil işverenimizden gelen talep doğrultusunda 20 kişilik “Dokuma Konfeksiyon Makineci Kursu” elemanı protokolünü imzalıyoruz. MEGİP kapsamında iş gücümüzü eğitimcilerimizle bir araya getirerek iş dünyamıza yeni bir dinamizm kazandırıyoruz. Ekonomik bir sıkışlığın olduğu şu günlerde gerçekleştirmiş olduğumuz program ve faaliyetlerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hiç kimse iş dünyamızın gelişmediğini ve elemana ihtiyaç duymadığını söyleyemez. Firmalarımız hem mevcut iş gücü kalitelerini arttırma adına hem de geliştirme adına yoğun bir çaba sarf ediyorlar. Bizlerde İŞ-KUR’umuzun bize vermiş olduğu destekle bugün ön muhasebe biriminde çalışacak arkadaşlarımızın eğitim protokolünü imzalıyoruz” ifadelerini kullandı.
İş-Kur Müdürü Yılmaz ise Protokolümüz hayırlara vesile olur inşallah… Ekonomimize çok ciddi katkıları olan MEGİP işverenlerimiz açısından en uygun kursumuzdur. Protokolümüzün işverenlerimize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.