logo

reklam
26 Ağustos 2019

ATSO’dan kadına şiddete kınama

ATSO’dan kadına şiddete kınama
Kırlangıç; caydırıcı nitelikte yasal düzenlemeler yapılsın
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, ‘Kadına Yönelik Şiddeti ve Kadın Cinayetlerini Kınıyoruz’ isimli bildiri yayınladı.
Yayınlanan bildiride Son dönemlerde kadına karşı şiddet ve kadın cinayetleri eğitimli-eğitimsiz, köylü-şehirli, genç–yaşlı demeden arttığını söylendi. Bildirinin devamında;
“Kadına karşı şiddet aile içi çözülmesi gereken bir olay olmadığı gibi Kadın cinayetleri de bireysel değildir. Tarihimizde dahi kadına verilen değerlerle örf ve adetlerimiz şekillenirken kadına verilen değerin bireylerden başlayarak toplumun tamamına kazandırılması konusunda yapılan çalışmalar yetersiz kalmakla birlikte, yetkililerin kadına karşı şiddet ve kadın cinayetleri konusunda caydırıcı nitelikte yasal düzenlemeler yapması elzem bir hal almıştır. Amasya Ticaret ve Sanayi Odası olarak Kadına Karşı şiddeti ve Kadın cinayetlerini lanetliyor, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, kadına karşı şiddet ve kadın cinayetlerine son verilmesi için sonuna kadar mücadele edeceğimizi kamu oyuna duyuruyoruz.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle