logo

reklam
15 Ağustos 2018

AVRUPA İKİNCİSİNE ÖDÜL

İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen Yıldızlar ve U15 Avrupa Halter Şampiyonası’nda 48 kiloda Avrupa ikincisi olan Amasyalı Rabia Aslıhan Demir, Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Abdullah Kodek tarafından altın ile ödüllendirildi.
Türkiye’ye gümüş madalya kazandıran genç sporcu sevincini, Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek’le paylaştı. Kodek, Avrupa ikincisi Rabia Aslıhan Demir’i ve Babası Selim Demir, Annesi Ayşe Demir ve Eski Milli güreşçi olan abisi Ramazan Demir’i makamında ağırladı.
Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek, “Özverili ve disiplinli çalışmaları neticesinde almış oldukları bu başarı bizleri oldukça onure etti. Başta sporcumuz Gülce Özdenli olmak üzere başarıda emeği geçen herkesi yürekten tebrik ediyor. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.
kodek, “Yıldızlar ve U15 Avrupa Halter Şampiyonası’nda 48 kiloda koparmada 59 kilo ile gümüş, silkmede 71 kilo ile gümüş ve toplamda 130 kilo ile Avrupa ikincisi olan sporcumuz Rabia Aslıhan Demir’i tebrik ediyorum. Elde ettiği başarı ile önce ülkemizin daha sonra da ilimizin göğsünü kabarttı. Yıldızlar kategorisinde böyle bir başarıya imza atan kızımızın ileriki senelerde gençler ve büyüklerde daha büyük başarılara imza atacağına inanıyorum. Sporcumuzun başarısında başta antrenörleri olmak üzere ailesine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İl Müdürlüğü olarak bizlerde küçükler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorisinde her branşta başarılı olabilmek için sporcularımıza her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz” dedi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek’e destekleri için teşekkür eden Rabia Aslıhan Demir, “Başarımızı müdürümüzle paylaşmak istedik. Sağ olsun bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemediler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Amasyalı halterci Rabia Aslıhan Demir 48 kiloda yarıştı. Demir, koparmada 59 kilo ile gümüş, silkmede 71 kilo ile gümüş ve toplamda 130 kilo ile Avrupa ikincisi oldu. Şampiyonaya 22 ülkeden 331 sporcu katılırken, Halter Milli takımı 16 erkek, 16 bayan olmak üzere toplam 32 sporcu ile katıldı. 15 yaş altında (U15) yarışan kız sporcular 554 puanla birinci olurken, 468 puanla İtalya ikinci, Azerbaycan ise 409 puanla üçüncülük ödülü aldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle