logo

reklam

Avukatlar Günü

Derindere; Avukat siyaset yapmıyor, halkı ve hakkı savunuyor.
Amasya Baro Başkanı Avukat A. Melik Derindere, Avukatlar ve Barolar her zaman olduğu gibi, hukukun üstünlüğünü, laik hukuk devleti anlayışını kabul etmiş demokratik ilkeleri savunmaya devam edeceklerdir. Bizler siyaset yapmıyor, halkı ve hakkı savunuyoruz. dedi.
Derindere, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’a yapılan saldırı, Avukatı, Savcı ve Hakimi ile bir bütün halinde Adaletin yerine gelmesi için fedakarca gayret gösteren bir camiaya karşı yapılan bu terör eylemi, sadece yargıya yapılan bir saldırı değil, hukuk devleti ve demokratik anlayışlar ile toplumsal barışa düzenlenen bir saldırıdır. dedi.
Amasya Baro Başkanı Avukat A. Melik Derindere 5 Nisan Avukatlar günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.
Amasya Baro Başkanı Avukat A. Melik Derindere açıklamasında;
“Ülkemizin sürekli gergin bir ortamda hızla istikrarlaştırılmaya çalışıldığı bir süreçten geçmekteyiz. Bir yandan bu tür menfur saldırılar, öte yandan Hukuk Devletini ortadan kaldırmaya yönelik yasal düzenlemeler, toplumda yaşanan güvensizliği artıran gelişmelerdir. Bu ve benzeri terörize hareketlerin en baştaki hedefi toplumun istikrarsızlaşmasını ve devlete olan güvenin azalmasını sağlamaktır. Önceden belirttiğimizi gibi, bu tür terör eylemlerini bahane etmek suretiyle hukuk devleti ve demokrasi anlayışından uzaklaşılması da, bu tür provokasyonlara zemin hazırlamaktadır. Son saldırı sonrasında gerçek failler ile faillerin arkasındaki güçleri bulmak yerine, 87 bin sayısına ulaşmış, bir meslek camiası olan Avukatları suçun adeta faili gibi gösterilmesi hepimizde üzüntü yaratmıştır. Benzer şekilde daha acımızı yaşamadan, avukatların adliyeye girişlerinde ayrı bir aramaya maruz kalmaları meslektaşlarımız arasında infiale neden olmuştur. Biz avukatlar aranmaktan çok hakim ve savcılarla eşit şekilde kuralların uygulanmasından yanayız. Aksi bir uygulama silahların eşitliliğine aykırı olacak ve her yargılama adil yargılanma hakkının ihlali anlamını taşıyacak bir tartışmadan geçecektir. Savunma mesleği olmadan yargılamanın mümkün olamayacağı, bir gün herkesin avukata ihtiyacı olabileceği gerçeğini ve avukatlık mesleğini yıpratmaya yönelik gayretlerden vazgeçilmesi gerekliliğini bir kez daha hatırlatırız. Yine Bir terör olayında avukatları suçlayıcı ifadeler kullanmak yerine, avukatlık mesleğinin sorunlarını karşılayıcı yasal düzenlemeler ile avukatlık mesleğine kabulün sıkı bir kontrolden geçirildiği çağdaş bir Avukatlık Yasasının çıkarılması için gayret sarf edilmelidir.”

 

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle