logo

reklam

Ayların Efendisi Ramazan Fener Alayı ile karşılandı

Yüzyıllar boyu büyük bir sevgi ve neşe ile beklenilip, karşılanan ‘On bir ayın sultanı ramazan ayı’ zengin bir adetler silsilesi oluşturmuş. Osmanlı döneminden günümüze gelen köklü Ramazan gelenekleri ise bu kutsal aya verilen değerin bir göstergesi.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir tarafından başlatılan Ramazan’ı Fener Alayı ile karşılama geleneği bu yılda büyük bir çoşku ile gerçekleşti. İstasyon köprüsünden başlayan Fener Alayı’na binlirce Amasyalı Başkan Cafer Özdemir’e eşlik etti. Amasya esnafları Fener alayı geçişinde yaktığı meşaleler ile eşlik etti. Güzel görüntüler eşliğinde Yavuz Selim Meydanı Atatürk anıtı önünde son buldu.
Amasya’da Ramazan coşkusunun bir başka olduğunu belirten Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Bu güzellikleri bizlere veren Allah’a şükürler olsun. Şehzadeler kenti Amasya bu güzellikleri devam ettiriyor. Bugün burada yediden, yetmiş yediye hep beraber coşkulu bir yürüyüş yaptık. Birlik beraberlik içerisinde buradayız. Bu Ramazan ayı birlik ve beraberliğimizi pekiştirmemize vesile olsun” dedi.
Özdemir, bu yıl İsrail’in Gazze sınırında Filistinlilere yönelik katliamından dolayı buruk bir karşılama olduğunu belirterek, Ramazan coşkusunu Amasya’da yaşayacak. Ramazan etkinliğine tüm Amasyalıları davet eden Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Geleneksel Ramazan eğlenceleri, yarışmalar, gösteriler ve konserler düzenlenecek. Ramazan coşkusunu vatandaşlarımız ile birlikte yaşayacağız. Her yıl düzenlediğimiz etkinliklere halkımız yoğun bir ilgi gösteriyor. Vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda bu şenliklerimiz büyüyerek devam edecek.” dedi.
İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’nun yaptığı duanın ardından, Ramazan ateşinin yakılması ve havai fişek gösterisi ile Amasya ramazan’ı büyük bir çoşku içinde karşıladı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle