logo

reklam

Babadan görme sulama tarih oluyor

Babadan görme sulama tarih oluyor
SAZDERESİNDE SULAMA GÖLETİ SEVİNCİ
Amasya İl Özel İdare Genel Sekreterliğince yapımı tamamlanan Göynücek Sazderesi Göleti hizmete girdi. Göynücek Sazderesi Sulama Göleti Projesi sayesinde 2 bin 500 dönüm arazinin sulanması amaçlanıyor.
Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Çiftçinin üretim maliyetlerinin düşmesinde ve ürün çeşitliğinin artmasında sulama yatırımlarının etkisine işaret ederek, sulama tesisleri desteğinin önemini vurguladı. Bölgede göletlerin devreye girmesiyle tarımsal faaliyetlerin daha sağlıklı biçimde yürütülebileceğine dikkat çeken Vali Varol, “Sulama suyu olmaması nedeniyle ancak kuru tarım yapılabilen, hatta bazı tarlaların yer yer atıl durumda kaldığı bölgedeki bu arazilerden bölge çiftçisi sulu tarım yaparak yararlanabilecek. Çiftçilerimiz bu arazilerde hiçbir şekilde sulu tarım yapamıyorlar. Göletle birlikte çiftçiliğin koşulları değişecek. Göletin devreye girmesiyle birlikte sebze ve meyve de yetiştirebilecekler. Sulu tarıma uygun bu topraklardan artık daha çeşitli ve verimli ürünler alınabilecek.” dedi.
Çiftçinin refahı ve bölgenin ekonomisine katkı sağlaması adına başlanan Sulama Göleti’nin, depolama hacmi 309 bin metreküp olup, gölet yüksekliği 27 metre gövde uzunluğu ise 121,06 metre. Mebrana çekirdekli toprak dolgu gövde tipine sahip olan gölet inşaatında mebran yerleştirilmiş ve dolu savak inşaatı bitirildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle