logo

reklam

Bahara Hasret Kaldık Havalar 1 Nisan’da Isınıyor

bahara hasret kaldıkMart ayı bitiyor, Nisan ayı geliyor. Bahara hasret kaldığımız şu günlerde bol güneşli günler yaşayacağız ama Mart ayını bahar yağmurlarıyla uğurlayacağız. İşte yeni haftada Amasya’nın hava durumu…
Bu hafta güneş yüzünü 1 Nisan Cuma günü gösterecek.
Eski halk takviminde yıl, Kasım (kış) ve Hızır (yaz) günleri olarak ikiye ayrılır. 8 Kasımda başlayan kış günleri 6 Mayısta biter yaz günleri başlar. Miladi takvimde bahar başını yaşadığımız şu günler halk takvimine göre mevsim geçişini temsil etmektedir.
Mevsim geçişleri Meteorolojik açıdan atmosferik hareketlerin hızlandığı ve değişkenliklerin sıkça yaşandığı günlerdir. Türkiye coğrafik konumu nedeniyle mevsim geçişlerindeki bu değişkenliklerden bolca nasiplenen bir ülkedir. Güneşli günlerin yanında özellikle Amasya’nında içinde yer aldığı kuzey ve iç kesimlere kısa süreli yağış getiren sistemlerin ardı ardına geldiği günlerin arifesindeyiz.
İşte Mart’ın son haftası çoğu zaman güneşin parladığı ılık hatta sıcak günlerin yanında hafta başına soğuk girdiğimiz Amasya’da 1 Nisan cuma günü güneş yüzünü gösterecek. 1 Nisan’da hava sıcaklığı mevsim normallerine ulaşacak.
Amasya’da bugün en düşük hava sıcaklığı 2 olacağı tahmin edilirken en yak hava sıcaklığı 15 derece olacak. Bugün hafif yağışlı gözüküyor. Amasya’da yarın ise çok bulutlu gözükürken en yüksek hava sıcaklığının 18 derece olacak. 1 Nisan gününden sonra güneş yüzünü gösterecek ve ısınacağız. 1 Nisan cuma günü hava sıcaklığı 21 derece, cumartesi ve pazar günü 23 derece olacak.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle