logo

reklam
08 Ağustos 2017

Bakan Eroğlu Amasya’da

ORMAN ve Köy İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu bugün Amasya’da bakanlığana ait toplu açılış programına katılmak üzere Amasya’ya geliyor.
Bakan Eroğlu bugün Amasya’da vali Dr. Osman Varol’u makamında ziyaret edecek ve ve Bakanlığı ile ilgili birifing alacak. Bakan Eroğlu daha sonra Belediye Başkanı Cafer Özdemir’i makamanda ziyaret edecek ve kent hakkında geniş bilgi alacağı öğrenildi.
Bakan Veysal Eroğlu daha sonra Kültür Merkezinde DSİ Tesisleri toplu temel atma merasimi ve Orman Köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve orköy kredi sertifikaları dağıtım törenine katılacak.

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI PROF. DR. VEYSEL EROĞLU
110 MİLYON TL TUTARINDAKİ 19 MÜJDE İLE AMASYA’YA GELDİ
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 110 milyon lira tutarındaki 19 adet yatırım müjdesi ile Amasya’ya gidiyor. Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Amasya programı kapsamında ilde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 11 adet, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yapılacak 1 adet ve Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 1 adet tesisin temelini atacak.
Amasya’da düzenlenecek olan toplu temel atma merasimi ile temeli atılacak 13 adet tesisin yatırım bedeli 126 milyon TL’yi buluyor.
Amasya’ya 126 Milyon TL’lik 13 Tesis
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, saat 16.00’da Kültür Merkezi’nde düzenlenecek toplu temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Gümüşhacıköy Saraycık Barajı, Gümüşhacıköy Beden Barajı, Merkez Ziyaret Saraycık Barajı, Merkez Ağılönü Göleti, Aşağı Çekerek 1. Merhale Projesi Geldingen Ovası Sulaması 1. Kısım İnşaatı ile 6 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak.
Prof. Dr. Veysel Eroğlu aynı merasimde DKMP tarafından yapılacak 1 adet çevre düzenlemesi ile OGM tarafından ağaçlandırma ve ormancılık projesi adı altında yapılacak 1 adet tesisin de temelini atacak.
Amasya’da 5 aileye gelir getirici tür ve 5 aileye Orköy sertifikası verecek olan Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu ayrıca badem, mahlep ve kuşburnu türlerinden oluşan toplam 3 bin adet fidanı vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

Amasya Yatırımlarla Donatılıyor
Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak tesislerle 27 bin 350 dekar zirai araziye su temin edilecek, 1 milyon 780 bin metreküp su depolanacak. Ayrıca Amasya merkez ilçesi, 3 mahalle, 2 köy ve 5 tesis taşkın zararlarından korunacak.

Amasya’ya Son 6 Yılda 395 Milyon TL’lik 86 Müjde
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, programı çerçevesinde ayrıca 13 Eylül 2012, 3 Ekim 2013 ve 2 Kasım 2016 tarihlerinde Amasya’ya verdiği 285 milyon TL’lik 67 müjdeye ilave olarak 110 milyon lira yatırım bedeline sahip 19 müjde daha verecek. Böylece son 6 yılda Amasyalılara toplam 395 milyon TL’lik 86 müjde vermiş olacak.
Müjdeler arasında baraj, gölet, sulama ve taşkın koruma tesisleri, fidan üretimi, mesire yeri, gelir getirici tür ağaçlandırma, orman köylülerine kredi verilmesi, yangın ilk müdahale ekip binası ile Akdağ’a 1 adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonunun kurulumu yer alıyor.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle