logo

reklam

Başarı yetkiyi kullanmaktır


facebook
A. Suad AKCAN
amasyayorum@hotmail.com

2018-2019 Futbol sezonu öncesi Amasya’da kendinize bir grup bularak başlatmış olduğunuz Yeni Amasyaspor’u elde etme çabanız sonuç verdi. Ama bu sonuç Amasya için büyük hüsran oldu.
Sosyal medyayı kullanarak kendinizi gördüğünüz dev aynayı, Amasya’da kendi yandaşlarınız tarafından bazı kesimlere kabul ettirdiniz. Ve hayaliniz Yeni Amasyaspor yönetimini ele geçirdiniz.

Bu uygulamayla Yeni Amasyaspor’u şantiyeye (rantiyeye) çevirdiniz!
Sezonun ikinci yarısında göreve geldiğinizde; “Hazırlık” maçlarında gövde gösterisi yaptınız!
Lig maçları başlayınca da çimlere çakıldınız!
Amasya’da profosyonel lig olmasada BAL’da son dört sezondur yaşanan futbol heyecanını kaybettirdiniz.
Ligde şampiyonluk yarışında erken havlu attınız.
BAL’a devam için Merzifonspor’u küçük gördünüz. Gelecek sezonun şampiyonu olarak Yeni Amasyaspor’u ilan ettiniz.
Dereyi görmeden paçayı sıvanıdız. 2019-2020 futbol sezonunda BAL bile değil, İl Amatör kümede mücadele edeceksiniz.
Bu bir utanç duvarıdır.

Bu kulübü “Siyaset” in egosuna, keyfine bırakmayalım dedik.
Bu kulübü “Siyasetin Çiftliği” yapmayın dedik!
Sezon başı dedik ki Amasya’da siyaset dışında tertemiz “Futbol” adamları var.
Bu kişilerden bir kişi seçin, yöneticilerle teknik heyet, futbolcular, hatta rakiplerin durumu hakkında bilgi versin, köprü olsun sizlerle, dedik.
Futbolcularla el ense yapan, onların sorunlarını taşıyamayan kişilerle yola çıkmayalım dedik sizlere!

Futbol takımını Amasya’da belli başlı kişilerden değil, Kulüp Tesislerinden yönetim dedik, nacizane;
Tam tersini yaptınız! Siz değiştirdiklerinize değil, kendinize bir bakın! Kendiniz değişin eğer bu takımı başarıya taşımak istiyorsanız!

Amasya’da siyaseti spora karıştıran bağımlı adamlarla yerinde sayar durursun!

Spor “gönül” işidir, “sevmek” işidir! Yetkiyi kullanmak işidir!
Amasya yada dışarıdan hangi hoca göreve gelirse gelsin önce siz yöneticilik görevlerinizi yapın! Yapın ki doğruyu-yanlışı çok daha kolay görür, önlemlerinizi alırsınız.
Tabii futbolcular ve teknik heyetle karşılıklı “güven” duygusunu paylaşabiliyorsanız!

Size bugün “İstifa” edin dersek ağır gelir, üzülürsünüz!
Bu kulübü siz bu hale getirdiniz. İstifa etmeyin ve bu kulübü hiç yoktan aldığınız yere yeniden getirin. Ama “Futbol” u kuralına göre oynamayı artık öğrenin! Futbol’u futbol’un, profesyonelliğin kurallarıyla oynayın!

Futbol’la yatıp kalkan, kulüp tesislerinde teknik heyetle birliktelik kuran spor adamlarına görev verin!
Siyaseti spor’a asla bulaştırmayın!
Önlem almazsanız yalnız önümüzdeki sezon değil, gelecek sezonlarda heba olacak. Sonuçta sadece sizlerin isimleri Amasya’da yıpranacak!
Geçen sezonlarda çok daha “zor” dönemeçleri atlattık. Bu süreçte atlatılır!
Tabii doğru önlemleri doğru zamanda alabilirseniz!

Kulübü birilerinin “çiftliği”ne dönüştürmezseniz!

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Huzur veren gazete

  16 Ağustos 2019 Köşe Yazıları

  Amasya'nın Sesi Yorum Gazetesi asla milletimizin değerlerine ters düşecek bir yayıncılık anlayışını benimsemediği için, okuyucu nezdinde güven tesis etti. “Huzur Veren Gazete” okuyucularımızın bize verdiği payedir. Vatanseverlik bizim temel şiarımızdır. Bu noktada mihenk taşımız, okuyucunun bize dair kanaatidir. 16 Ağustos 1986, pek mütevazı ekonomik imkânlarla yayın hayatına başlayan Amasya'nın Sesi Yorum Gazetesi, Yerel gazetecilikteki zorlu rekabet şartlarına rağmen 34 yıl boyunca istikrarlı ve kaliteli bir yayıncılık anlaışı ile Am...
 • Sonbarlı Yaz “Aysun Doğan Terzi” Yazdı

  23 Temmuz 2019 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Serin geçen Temmuz mu. Akıllara zarar. Hiç görmedik efendim böylesini. Aktüelite, siyâset, şimdi kimin umrumda. Bu serinlik bu ayda en mühim konu.Takvim 22 Temmuz’u gösterirken dışarıdaki hava tam tersini söylüyor. Mevsimlik montlar kurtuldu sayılır bir yerde, naftalin kokan dolaplardan.Bu serinlik hayırlara olsun da, seksenlerinde babam bu yaşına kadar böyle bir temmuz ayı hiç görmediğini söylüyor.Yaz gecelerinin olmazsa olmazı serin karpuzlar, buz gibi limonatalar buzdolaplarında öylesine bekliyor.Çekirgeler, tarla kuşları da ortalıkta yo...
 • Biraz omurgalı olun heri!..

  23 Temmuz 2019 Genel, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Gazetecilik… Bir elinde şerefim dediği kalemi, bir elinde umut meşalesini taşıyanların oluşturduğu günümüzün en zor mesleklerinden… Ötekileştirilen, kendinden olmayanı dışlama yordamıyla değersizleştirilenlerin listesinde belki de artık en başta yer alıyor bu meslek. İki gün sonra 24 Temmuz Gazeteciler Günü ve Basın Bayramını kutlayacağız. 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz günü "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak kutlanıyor. Günümüzde her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrene...
 • UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ

  18 Temmuz 2019 Köşe Yazıları

  15 Temmuz direnişimizin ve zaferimizin 3. Yıldönümü’nü kutladık. 15 Temmuz, tıpkı Çanakkale Zaferimiz gibi, tıpkı İstiklal Savaşımız gibi, tarihimizdeki sayısız zafer ve başarı gibi bize, hepimize aittir. 15 Temmuz, milletin ortak direnişidir, ortak zaferidir. 15 Temmuz, her türlü farklılığın üzerinde, her türlü siyasi görüşün, yaklaşımın, oluşumun üzerinde, siyaset üstü bir değerimizdir. 15 Temmuz, tarihe altın harflerle yazılacak bir geceydi. Türk halkı adeta üzerine Çanakkale ruhundan bir parça üflenmiş-çesine sokaklara döküldü, millet 2...
hd porno sikis izle