logo

reklam

Başkan Özdemir Ankara’da

cafer özdemirBaşkan Özdemir Ankara’da
AK parti Genel Başkanı Belirlemede Temayül Yoklaması Yapacak
AK Parti, başbakanlık koltuğuna da oturacak yeni genel başkanı için kapalı zarf yöntemiyle temayül yoklaması yapacak. Parti yönetimi, bugün il ve belediye başkanlarının, salı günü de bakan ve milletvekilleri ile MKYK üyelerinin tercihlerini alacak.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve beraberinde AK parti İl Başkanı Mehmet Ünek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıttır, İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Zobu, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Özarslan ile birlikte AK partili Belediye olan Taşova, Suluova, Hamamözü ve Göynücek ilçe Belediye başkanlarıda bugün Ankara’da.
Aynı yöntem, 22 Mayıs’taki olağanüstü kongrede görevini devredecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun genel başkanlığa geliş sürecinde de uygulanmıştı. Kapalı zarf yöntemiyle yapılan temayül yoklamasının sonuçlarına ilişkin ayrıntılar verilmemiş, sadece Davutoğlu’nun önde çıktığı bilgisi paylaşılmıştı. Bugün ve yarın yapılacak temayül yoklamalarında da aynı yöntemin uygulanması bekleniyor.
İSMİ ŞAHİN AÇIKLAYACAK
Davutoğlu’ndan görevi devralacak yeni genel başkanın kamuoyuna ise en geç cuma günü açıklanması bekleniyor. Bu açıklamayı Başbakan Davutoğlu yerine partinin iki numaralı ismi, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in yapması bekleniyor. Şahin, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığını da açıklayan isimdi.
VEDA TURLARI SÜRECEK
Davutoğlu’nun veda ziyaretlerini, Erdoğan’a yapacağı ziyaret ile sonlandırması bekleniyor. Davutoğlu’nun bu hafta, kendisini takip eden basın mensuplarıyla da bir yemekte buluşarak veda etmesinin planlandığı belirtiliyor. Davutoğlu’nun 22 Mayıs’ta AK Parti Kongresi’nde 3 ve 5 Mayıs’ta çizdiği çerçevede kısa bir konuşma yapması planlanıyor. Kongrenin davetiyeleri de dağıtılmaya başlandı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle