logo

reklam

Başkan ÖZDEMİR’den Eski Başkan TAŞREMİR’e Son Görev

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Amasya önceki Belediye Başkanlarından Mimar Süleyman Taşremir son yolculuğuna uğurlandı.
Amasya’da 1991-1994 yılları arasında belediye başkanlığı yapan ve en son 2014 yılında MHP’den Belediye meclis Üyesi olarak Amasya’ya hizmet veren Mimar Süleymman Taşdemir, bir süredir hastalığı ile mücadele ediyordu. Tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yuman Taşdemir için Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğü Amasya Belediye Sarayı önünde tören düzenlendi.

ORTAK ACI YAŞANDI
Belediye Sarayı önünde düzenlenen törene Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile birlikte Merhum Süleyman Taşdemir’in eşi kadriye Taşdemir ve oğulları Muhsin ve Cahit Taşdemir, Belediye Başkan yardımcıları, Amasya İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Belediye Personeli, Önceki Belediye Başkanlarından Hüseyin Baş ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, Merkez ilçe Başkanı Necmettin Topsakal, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri ve Taşdemir’in yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Eski başkanın ailesinin acısına ortak olan Belediye Başkanı Cafer Özdemir, aileye başsağlığı dileyerek taziyelerini iletti.

HAYIR DUASINI ALMIŞ AĞABEYİMİZ
Başkan Özdemir burada yaptığı konuşmasında, Amasya’nın bugünlere gelmesinde Taşdemir’in katkı ve emekleri olduğunu belirterek, gönül ve hizmet adamı, değerli kardeşimiz; Ne mutlu ki Mimar Süleyman Taşdemir Başkanımız, insanlara faydalı hizmetler yaparak hayır duasını almış bir ağabeyimiz. Önce Hakk’ın rızasını kazanmak, sonra da halkı mutlu etmek için çalıştı. O dönemde Belediye Başkanı olmanın zorlukları çok büyüktü. Çok kısıtlı imkânlarla büyük hizmetler yaptı. İnanıyorum ki; o sizlere hakkını helal etti, sizler de ona hakkınızı helal ettiniz. O hayatının en güzel 3 yılını Amasya için feda etti. Ailesini, sevdiklerini ihmal ederek şehrimize hizmet etti. Allah ondan razı olsun. İnşallah bu dünyada yaptığı hizmetlerin karşılığını ahirete Rabbim ona verir. Ebediyete irtihal eden değerli kardeşimize; Rabbimden rahmet, ailesi, sevenleri ve Amasyamıza sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi.

TAŞDEMİR, gözyaşları arasında ebediyete uğurlandı
Tedavi gördüğü hastanede vefat eden eski Amasya Belediye başkanlarından Mimar Sülüyman Taşdemir için belediye önünde tören düzenlendi.
Amasya Belediyesi önünde düzenlenen törende okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan duaların ardından helallik alındı.
Daha sonra Fatih Camiinde kalabalık cemaatin katıldığı cenaze namazından sonra Son yolculuğuna Tekirdede Mezarlığındaki aile kabristanında toprağa verildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle