logo

reklam

Başkan Sarı’nın Kermes Yasağı Esnafı Mutlu Etti

Amasya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı İsa Köse, Kermes adı altında satışa sunulan ürünlerin etiketsiz ve kayıt dışı satıldığı, il genelinde kanuni yükümlülüklerini yerine getiren, istihdam yaratan yerli sektöre zarar verdiği belirtilerek, “Amasya Belediye Başkanlığınca kermeslere izin verilmemesi Amasya esnafını mutlu etmiştir.” dedi.
Köse, “Bilindiği gibi esnafın korkulu rüyası olan kermesler artık olmayacak” dedi. Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın kararlılğı ile esnafın kabusu olan ve her kaldırımda, cami avlularında, okul bahçelerinde ve köşe başında açılan kermesler bir kabus gibi esnafımızın üzerine çökmekteydi. Daha önce de defalarca söyledik, yine söylüyoruz; Denetimsiz, isteyenin istediği gibi fiyatla satış yaptığı, markası bile olmayan, hijyen koşulları gözetilmeyen bu tür satış yerlerinde hem esnafımıza darbe vurulmaktayı, hem de halkımızın sağlığı ile oynanmaktaydı. Piyasada durgunluğun yaşandığı bugünlerde esnafımıza vurulan bu sekte hepimize artık yeter dedirtme noktasında gelmişti. Esnafın sesine kulak veren Başkan Sarı’ya Amasya esnafı adına teşşür ediyorum.” dedi.
Kermes gibi etkinliklerin görüntü kirliliğine sebebiyet verdiğini belirten Köse, “Siftahsız kepenk kapatan, vergi yükü altında ezilen esnafımız bu kermesleri gördükçe haklı olarak çileden çıkmaktadır. Yaptığımız gözlemler neticesinde amacı dışına çıkan bu kermesler artık boyut değiştirmiştir. Yöresel veya festival adıyla haftalar ve günler boyunca açık kalan kermeslerde halkımız kandırılmaktaydı.” dedi.
Köse, “AVM’lerden ucuza alınan ürünler, kayıtsız, sağlıksız ve denetimsiz bir şekilde halkımıza yöresel ürün denilerek satılmaktadır. Festival adıyla ve milli manevi duyguların yoğunluğunu yaşadığımız bu günleri fırsat bilen uyanıklar, kermesleri kolay para kazanma yöntemi olarak görmektedir. Biz artık kermes kabusunun bittiğine inanmak istiyoruz” dedi.
Kermesler konusunda yetkili mercilerden duyarlılık beklediklerini söyleyen Başkanİsa Köse, “Amasya Belediye Başkanımız Mehmet Sarı’nın kararlığı ile kermeslerin amacı dışına çıkması konusunda önemli girişimler sağlanmıştır. Bu kararlılık devam etmeli ve ilçe belediyelerimizin değerli başkan ve yöneticilerinden aynı duyarlılığı bekliyoruz. Artık bu iş iyice yoğunlaşmadan bitmeli. Hem esnafımız korunmalı, hem de halkımızın kandırılmasına izin verilmemelidir” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle