logo

reklam

Belediye Amasya’yı Geleceğe Taşıyor

9 yılda hep birlikte büyük işler yaptık
Belediye Amasya’yı Geleceğe Taşıyor
Amasya’yı geleceğe taşıyacak prestijli yatırımlar yaptık
AMASYA Belediye Başkanı Cafer Özdemir, görevde bulundukları 9 yılık süreçte yaptıkları en önemli çalışmanın, şehrin sadece bugününe ilişkin hizmetler değil, geleceğine dair planlar yapmak olduğunu söyledi.
Göreve 9 yıl önce başladıklarında yaptıkları ilk işin, sağlam bir ekip oluşturmak dile getiren Özdemir, bu anlayışla insan kaynaklarındaki bazı yenilikleri hayata geçirdiklerini ifade etti.
Başkan Özdemir, bu anlayışla genç, dinamik, üretken ve zamanın ruhunu okuyan bir ekip oluşturarak işe başladıklarını belirterek, şunları kaydetti:
“Şehrin ihtiyaçları ile mali durumumuzu dengeleyerek hizmetlerimizi önceliğine göre sınıflandırdık. Belediye olarak hep şunun bilincinde olduk, Biz Amasya’nın geleceğini ve geleceğin Amasyasını inşa ediyoruz. Belediye olarak yaptığımız en önemli çalışmalar, şehrin sadece bugününe değil, gelecekle ilgili planları da hayata geçirmek oldu. Amasya’yı geleceğe taşıyacak prestijli yatırımlar yaptık.”

“Yaptığımız planlara her zaman sadık kaldık”
Cafer Özdemir, plan yapmanın ve bu yapılan planların uygulamaya konulmasının kolay olmadığını aktardı. Sadece plan yapmanın tek başına bir şey anlam ifade etmediğine işaret eden Özdemir, şöyle devam etti:
“Önemli olan yapılan planlara bağlı kalmaktır. Bunun bilincinde olarak imar planlarını, ulaşım planını ve alt yapı planını hazırladık. Hazırladığımız planlara sadık kalarak yolumuza devam ediyoruz. Sonunda bu planlara bağlı kalındığında ortaya nasıl bir şehir çıktığını hepimiz görüyoruz. Amasya’nın bu yönü ulusal basının da dikkatini çekmeye başladı. Amasya’ya gelen yerli ve yabancı turistler tarihi kültürel miras zenginliğinin barındığı Amasya’da tarihi dokunun korunarak çağdaş modern bir kent ve şehirdeki yatay mimariyi gördükten sonra hayranlıklarını dile getiriyorlar.”
Geleceğe Hizmet Yaptık
Özdemir, “Amasya’ya kazandırdığımız hizmetler geleceğimize bıraktığımız miraslardır. Bunların başında Yeşilırmak şişirme projesi, Ferhat Tüneli, Kale yolu, Kültürevleri, Tarihi bugüne taşıyan müzelerimiz Şerefettin Sabuncuoğlu Müzesi, Ferhat ile Şirin Aşıklar Müzesi ve Şeyh Hamdullah Yazı Tarihi ve Hüsn-i Hat Müzesi sayacağımız başlıca hizmetlerimizdir.” dedi.
Özdemir, yaptıkları her işi belli bir ciddiyet ve kurallara uygun şekilde yapmaya çalıştıklarını belirtti.
Yatay mimarinin doğa ile uyumlu mimari olduğunu dile getiren Özdemir, şöyle konuştu:
“Şehirler için önemli konulardan birisininde şehir güvenliğidir. Şehir güvenliğinin başında da bina güvenliği gelmektedir. Belediye olarak depreme en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Depreme en iyi hazırlık sağlam zeminlerde sağlam yapılar inşa etmektir. Az katlı ve yatay mimariyle hem depreme en iyi şekilde hazırlanmış olduk hem de estetik olarak çok farklı bir şehrin ortaya çıkmasını sağladık. Bu 9 yıllık süreçte belediye olarak üzerinde durduğumuz konulardan birisi de alt yapı meselesi oldu. Amasya’nın alt yapısı tam teşekküllü olmuş ve bu alt yapı uzun yıllar Amasyanın geleceğine hizmet edecektir.”
“Tüm bu çalışmaları 9 yılda hayata geçirdik. Bizim şehrimiz başka şehirlerde hayal dahi edilemeyen bir uyuma sahip. Hep birlikte uyum içerisindeyiz. Amasya çok farklı kültürlerin huzur içerisinde yaşadığı bir şehir. İnşallah bundan sonra da birlikte hareket etmeye devam edeceğiz. Allah’ın izniyle Amasyayı birlikte yönetmeye devam edeceğiz.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle