logo

reklam

Belediye Başkanı Özdemir’e Teksas Eyalet Nişanı

cafer özdemirasaBelediye Başkanı Özdemir’e
Teksas Eyalet Nişanı
Türkiye Belediye Başkanları Birliği’ne mensup Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir 15 il ve ilçe belediye başkanlarından oluşan heyet ile ABD’de temaslarda bulunuyor.
Amerika’da bulunan Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’e, Teksas Eyalet Bayrağı ve Nişanı takdim edildi.
Aralarında Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in de bulunduğu Türkiye Belediyeleri Birliği üyesi bazı belediye başkanları, Amerika Birleşik Devletleri’ne inceleme gezisine çıktılar. 10 gün boyunca ABD’de farklı kent ve eyaletlerde inceleme ve temaslarda bulunacak Belediye başkanları zaman zaman sürprizlerle karşılaşıyorlar.
Cafer Özdemir’e, Teksas Eyaleti Meclis Başkan yardımcısı tarafından, üst düzey ziyaretlerde uygulanan bir gelenek olan ‘Eyalet Bayrağı ve Nişan takdim edildi. Edinilen bilgilere göre Amerika’da uygulanan geleneğin gereği olarak, Bayrak önce meclis binasının üstünde uçuruluyor ve sonra Eyalet Nişanı ile birlikte üst düzey ziyareti gerçekleştiren kişiye takdim ediliyor.

AMERİKA’DA GÖRÜŞMELER OLUMLU GEÇİYOR
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile birlikte Türkiye Belediye Başkanları Birliği Heyeti, Dünya Enerji Şehirleri Ortaklığı (WECP) tarafından Houston’da düzenlenen yıllık çalışma yemeğine katılarak Houston Belediye Başkanı Sylvester Turner ve ortaklığa üye diğer şehirlerin belediye başkanlarıyla görüşme imkanı buldu.
Heyet, Teksas eyaletinin başkenti Austin’e geçerek, Austin Belediye Başkanı Steve Adler ile bir görüşme gerçekleştirdi. Başkonsolos Alkan’ın da katıldığı görüşmede belediye hizmetleri, karşılıklı ticaretin ve kültürel işbirliğinin geliştirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Heyet 5-7 Mayıs tarihlerinde Washington ve New York’ta temaslarını sürdürdü.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle