logo

reklam

Belediye borçlarını ödüyor

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, borçla devraldıkları belediyenin borçlarının büyük çoğunluğunu ödediklerini söyleyerek, belediyeyi sıkıntıya sokan borçlarının yüzde 60 oranında ödendiğini belirtti. Sarı,Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta itibariyle, belediyemiz üzerinden bir büyük yükü daha kaldırdık.” dedi.
Öncelikli ödenmesi gereken borçlarda yüzde 60 oranında bir toparlama kaydettiklerini belirten Başkan Mehmet Sarı, “Göreve geldiğimizden beri 8 aylık süreçte belediyemizde mali tablolarımızda gözle görülür bir şekilde iyileşmeye doğru gidiyoruz. Yüzde 60 civarında bir toparlama kaydettik. Hedefimiz, Hizmete gelişimizin ilk yıl dönümüne kadar geçmişten gelen borç yükünü tamamen izole edebilecek bir hale gelmek. Bu konuda halkımıza da çok teşekkür ediyoruz. Burada da çok ciddi ödemelerimiz var. Zamanında ödenmesi gereken çeklerimiz var. Bu manada vatandaşlarımızın yine bilinçli davranarak, borçlarını belediyemize öderlerse önümüz açılacaktır. Vatandaşlardan bu konuda da destek olmalarını istiyoruz. Çok da fazla sürmeyecek inşallah. 1 yıl içerisinde bu işi toparlayacağımızı hesap ediyorum. Bugüne kadar bize destek olan, zor günümüzde arkamızda olan hemşerilerimize, gönüldaşlarımıza ve halkımıza şükranlarımızı sunuyorum” dedi.
Sarı, “Bu şehrin, belediyesinin borcu varsa bu borç milletin parasından toplanarak ödenmek durumunda. Dolayısıyla çalışan da halk da bu durumdan etkileniyor. Halkımız, kendinden toplanan paranın ne yapıldığını, nasıl işlerde kullanıldığını da sorgulamak zorunda. Eğer bunları iyi sorgulama yaparsak, yönetici olarak bizler para harcarken dikkatli harcarız. Hesap vererek, ona göre ayağımızı denk alırız. Ben kendi adıma bunu yapıyorum ama toplumun da buna duyarlı olması gerekiyor

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle