logo

reklam

BELEDİYEDEN 35 MİLYON TLSICAK PARA

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Biz doğruyu söylemek zorundayız. Makamlar, mevkiler hepsi geçici. Ama ben hep şunu söyledim. Ben Amasya doğumluyum. Benim Amasya’dan başka gidecek yerim yok. O yüzden buradayım. Bu görevden sonra da alnım açık gezmek istiyorum” dedi.
Görevi teslim aldığında 294 kişiye borçlubir belediye devraldıklarını kaydeden Başkan Sarı, 7 ay dolmadan borçlu kişi sayısını 100 kişinin altına düşürdüklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Maliye, Sigorta ve personel giderleri hariç piyasaya 18.5 milyon lira para verdiklerini ilk 7 ay gibi süre içerisinde de toplam 35 milyon 065 bin 073.lira 60 kuruş paranın belediye kasasından Amasya’ya çıktığını ifade etti.
Sarı, görevi devralalı 7 ay olduğunu, bu sürenin hem çok hızlı hem çok yoğun geçtiğini söyledi. Genç yaşta iş hayatına atıldığını ve eğitim dönemindeki başarısını iş hayatında da devam ettirdiğini ve bu süreçteki deneyimlerinin belediye başkanlığında da çok katkısı olduğunu dile getiren Mehmet Sarı, “Ama belediyecilik bambaşka bir şey. Hız, sürekli hizmet ve refleks gerektiriyor. Hızlı karar almak gerekiyor ki, ben de öyleyim; iş odaklıyım, işi içselleştiririm. Bu 7 aylık süreç de hem çok yoğun hem de belediyeyi tam anlamıyla tanıdığımız, anladığımız ve bazı adımlar attığımız bir dönem oldu. Çünkü belediyeciliğin nevi şahsına münhasır bir yapısı var” dedi.
Başkan Sarı, Bilgiye, profesyonellerle çalışmaya, gelişime ve değişime inandığını dile getiren Sarı, “Kendini yenileyen bir yapı ancak var olabilir. Sürekli değişim ve gelişime, sürekli öğrenmeye inanıyorum. Kurumsallaşmada sektörde önce vizyon, misyon ve değerleri tanımlanır, buna göre kısa, orta ve uzun vadeli hedefler ortaya konur ve bu hedeflere ulaşmak için stratejik olarak yönetici değiştirilir. Yeni gelen yönetici de yeni şeyler ortaya koyar. Bilgisine, değerlendirmesine, vicdanına güvendiğim insanlar var. Arayıp, ‘Bir eleştir, ne yapıyoruz, nasıl görüyorsun, ne yapabiliriz’ diye soruyorum. Objektif eleştiriler de genellikle iyileşmeyi getirir. Sürekli bunu yapmaya çalışıyorum. Bu nedenle de belediye noktasında sürekli değişim ve gelişimle ilerlemeye çalışıyorum. Süreçleri iyileştirmeye çalışıyorum. Çok basit bir iş, farklı bir gözle bakıldığında kolaylaştırılabiliyor. Burada önemli olan şu; buraya 5 yıl için seçilmiş bir belediye başkanıyım, buranın çocuğuyum.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle