logo

reklam

Bilal Erdoğan; “Bu darbeci zihniyetten kurtulmak zorundayız”

bilal erdoğan AmasyaTürkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, halk oylamasıyla ilgili, “Bu darbeci zihniyetten kurtulmak zorundayız. Onun içinde halkın iradesinin yönetime doğrudan yansıdığı bir sisteme geçmek zorundayız.” dedi.
Erdoğan, TÜGVA Amasya temsilciliğinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türk milletinin 1950’de “Yeter söz de karar da milletindir” diyerek Demokrat Parti ve Adnan Menderes’i iktidara getirdiğini söyledi.
Erdoğan, 15 Temmuz’da tankları yenen halkın çöplükte olan batı uygarlığının altında kendini ezdirmeyeceğini vurgulayarak şöyle konuştu:
“İnşallah bu ayağa kalkış, bu diriliş gençliğimizin üzerinde olacaktır çünkü geleceğimizi gençler kuracak. Şimdi önümüzde bir referandum var. Bir tarafta ‘hayır’ tercihi bir tarafta ‘evet’ tercihi. ‘Hayır’ tercihi neyi ifade ediyor? Eski düzenin devam etmesini vadediyor. Nedir eski dönem? Darbeler, koalisyonlar, krizler, ara dönemler, sermayenin ve dış güçlerin vesayeti… Bu millet darbeci zihniyeti ayaklar altına almadığı sürece ne zaman darbe olur bilemeyiz. 15 Temmuz’da darbeciler başarılı olsaydı milleti birbirine kırdıracaklardı. Millete silah sıkacak, tankının paletleri altında ezecek kadar vahşiydi Pensilvanya’daki zatın maşaları. Demek ki biz bu darbeci zihniyetten kurtulmak zorundayız. Onun içinde halkın iradesinin yönetime doğrudan yansıdığı bir sisteme geçmek zorundayız.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle