logo

reklam

“Bizim Üniversitemiz”

A.Ü. Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay
Amasya Üniversitesi “Bizim Üniversitemiz” kavramı yerleşmiştir.
Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, “Amasya Üniversitesi Ailesi” olarak değerli Amasya paydaşlarımızdan aldığımız güç ve enerji ile geçen 20 yılı aşkın süredir hizmet ettiğim Amasya ve Amasya Üniversitesi içerisinde hep birlikte en iyi ve en doğru hizmetleri yapma gayreti içerisinde olduk. dedi.
Özlük haklarını savunmanın ve hakça uygulamanın, olaylara ve kişilere karşı önyargısız yaklaşmanın, farklılıkları zenginlik görmenin, hoşgörü ve şeffaflığın, yeniliklere ve değişime açık olmanın akademik hayatın vazgeçilmez temel ilkeleri olduğuna inanarak, bu yönde taviz vermeden çalışmayı ilke edindik. Bu konularda üniversitemiz son dört yıl içerisinde çok önemli mesafeler kaydettiğini belirten Rektör Orbay, Amasya Üniversitesi olarak geçmişte neredeydik? şimdi neredeyiz? sorularına cevap aradığımızda, çok önemli mesafeler aldığımızı görüyoruz. “Hep birlikte daha ileriye” sloganı ile sürdürdüğümüz bilimsel, kültürel, sosyal, sportif faaliyetler,… ulusal ve uluslararası akademik değerlendirme sistemleri raporlarına üniversitemiz adına çok olumlu yansıdı. Önemli uluslararası değerlendirme sistemlerinden olan Webometric verilerine göre, dünyadaki yirmi binin üzerindeki üniversite arasında 2012 yılında 11058. sırada yer alan üniversitemizin, 2015 yılının ilk değerlendirme raporunda 6827. sıraya yükseldiği rapor edildi.
Diğer taraftan, ulusal düzeyde yükseköğretim kurumlarının akademik performanslarını bilimsel metotlar geliştirerek kamuoyu ile paylaşan URAP 2014 yılı sıralamasında ise üniversitemiz, 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler kategorisinde 2011 yılında 39. sırada yer alırken, 2014 yılı son raporunda ise 14 basamak yukarı çıkarak 25. sıraya yükseldi. Ayrıca, vakıf ve devlet üniversitelerinin tamamını kapsayan tüm sıralamada ise 2011 yılında 109. sırada yer alan Üniversitemiz 2014 yılı raporunda 16 basamak yukarı çıkarak 93. sıraya yükseldi. Bu bilimsel raporlamalar, yıl boyunca ulusal ve uluslararası düzeyde pek çok bilimsel, kültürel, sosyal, sportif faaliyetleri iç ve dış tüm paydaşlarımızın destekleriyle hayata geçirmiş olmamız ile doğrudan ilişkilidir. dedi. Orbay, “Devlet büyüklerimizin ve paydaşlarımızın “Amasya Üniversitesinin fiziksel ve zihinsel anlamda kentle bütünleşme noktasında gösterdiği başarının dikkate değer bulunduğuna” dair beyanatlarını büyük bir memnuniyetle takip ettik. Kısacası, hafızalardaki “Ulaşılamaz Üniversite” imajı yıkılmış, yerine “Bizim Üniversitemiz” kavramı yerleşmiştir. Ülkemizin sürdürülebilir kalkınma hamlelerini gerçekleştirebilmesi, toplumsal refahımızın yükseltilmesi ve küresel ölçekte rekabet gücümüzün artırılabilmesi için bilimsel ve teknolojik araştırmalara yapılan yatırımlar ile yenilik yapma yeteneğimizin geliştirilmesi çalışmaları her yıl önceliklerimiz arasında olmuştur. Bu noktada, üniversitelerimiz ve araştırmacılarımız önemli görev ve sorumluluklar yüklenmişlerdir. Bugün ise değerli çalışma arkadaşlarımın geniş katılımı, teşvik ve destekleri ile kısa vadede 2015-2019 dönemi stratejik planımızda ortaya koyduğumuz hedeflere ulaşmak, orta ve uzun vadede ise “Marka Üniversite” oluşturmak için Rektörlük görevine yeniden talip olduğumu açıklamak istiyorum. Yeni hedeflerimize birlikte yürümek için desteklerinizi bekliyorum.”

 

 

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle