logo

reklam

Bölgede 2. Olduk

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın Samsun bölge finaline Amasya’dan TÜBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmalarına 21 projesi davet edildi. Samsun Bölgesinde 7 il arasında Amasya, Samsun ilinden sonra ikinci sırada yer aldı.
Amasya İl Milli Eğitim müdürü Dr. Hüseyin Güneş, öğrencilerden, karar verenin ve uygulayanın, gelişimi, değişimi ve yenilenmeyi sağlayanın insan olduğunu hatırlatarak öğrencilerimize ilgi alanlarında gelişimi, değişimi ve yenilenmeyi temin için hayal etmelerini, görecekleri eğitim-öğretim neticesinde sahip olacakları ilim sayesinde hayallerini gerçekleştirmeye gayret ederek değerlerimizle birlikte vatanımıza, devletimize, milletimize, insana, insanlığa hizmet etmelerini istedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş “Ürettiğimiz projeler; eğitim-öğretim niteliğinin ve etkinliğinin artırılması, bilişim teknolojilerine herkesin ulaşılabilirliğinin sağlaması, matematik, fen bilimleri ve teknoloji alanlarının geliştirilmesi ve bu alanlara ilginin artırılması, bilimsel araştırmalar ve toplum arasındaki ilişkilerin genişletilmesi ve güçlendirilmesi gibi hedeflerimizin gerçekleştirilmesine katkı sunacaktır. Müdürlüğümüz; öğrencilerin yaşamlarında karşılaşabilecekleri problemleri sınıf ortamında farklı disiplinlerle bağlantı kurarak bir senaryo çerçevesinde çözmeye ve üretmeye dayalı proje tabanlı öğrenme yaklaşımını uygulamaya devam edecektir.” dedi.
Bölge 2. Oldu
Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü davet edilen 21 proje ile bölge 2. si olurken, TÜBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmalarına Samsun (36), Amasya (21), Ordu (14), Tokat (13), Giresun (10), Kastamonu (5), Sinop ilinin (1) projesi davet edildiği öğrenildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle