logo

reklam

Bostancı Farķı


facebook
Aysun Doğan TERZİ
seda@hotmail.com

Bu hafta kalemi alınca elime kendime bir söz verdim. Gündeme karışmak yok, laf olsun diye konuşmak yok. Hulâsa keyfimi de bozmaya gerek yok. Haftalık rutin programımı yırtıp kendime yeni bir program hazırladım. Haber programlarından, sosyal medyadan ve akademik okumalardan mümkün olduğunca kaçacaktım. Hande’lin Largosunu dinleyecek,dünyada olup bitenlerden habersiz, toprakta yalın ayak gezmenin keyfi ve enerjisiyle atıştırmalık okumalar yapıp, geçici körlüğün verdiği hazza sıkı sıkıya tutunacaktım. Olmadı. Yine kendimi haber sitelerinde, gezinirken buldum.

Tüm tersliklere rağmen, siz yine de planınızı, programınızı yapın. Ne mi yapmayın ? İnce hesaplar yapmayın. Mazallah Harran Üniversitesi Eski Rektörü gibi elinize yüzünüze bulaştırır toparlayamazsınız. Eldeki bulgur da gider..Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın‘ın katıldığı bir televizyon programında “İslami olarak cumhurbaşkanına itaat etmek farz-ı ayn’dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır” sözlerine şaşa kaldım.İdrakine varmam için bir kaç kez dinledim.
Bir insanın bu sözleri etmesi için, iki ihtimal var. Ya ahlâkî şuurunu kaybetmiş olabilir, ya da başka bir alemden ‘yeni bir farzın’ müjdecisi olarak bize gönderilmiş insan olabilirdi. İkinci ihtimal ne kadar saçma, ne kadar akıl dışı ise; Taşaltın’ın ettiği sözler de bu kadar akıl dışı.
Geriye bir ihtimal kalıyor: Şuursuzluk. Burada sadece Cumhurbaşkanına değil,İslama karşı da yapılan bir zân var. İslâm dini , Play Store uygulaması mı ki, yeni farz sürümleri gelsin.
Cumhurbaşkanın geçtiğimiz yıl ” İslamın güncellenmesi gerekiyor “ dediğinde bunları kast etmediğine eminim.Ya da birilerinin, hele hele de bir rektörün uydurmasyon farz fetvası ortaya atacağını tahmin edemezdi elbette. Dahası da var: Halkı aptal yerine koymak. Büyük bir pişkinlikle ” Televizyon programında yaptığım şâhsi konuşmalarım maalesef çarpıtıldı. Kamuoyunda Sayın Cumhurbaşkanımızı yıpratmak üzere kullanılmaya kalkışılmıştır.” Diyerek günahını medya ve basın organlarına yıkmaya çalıştı.

İş işten geçti beyim!
Gözümüzle gördük,kulağınız ile işittik.
İnce hesap elinizde patladı !
Farzı ayn projeniz iptal.

Yüksek makam ümidiniz kursağınızda, bu hadise de bizim dimağımızda uzun süre kalacağa benziyor. Temennim: Ortalıkta görünmemeniz.

Bu noktada AK Parti Grup Başkanvekili
Naci Bostancı, Taşaltın’a verilebilecek en güzel cevaplardan birini Taşaltın’a twitter hesabı üzerinden verdi.
“Harran Üniversitesi rektörünün Cumhurbaşkanımızla ilgili sözlerinin a. Cumhuriyetimizle b. İslamla c. Cumhurbaşkanımızın siyasal anlayışıyla, Rektörlük makamında aranan akademik müktesebatla hiçbir ilgisi yoktur”

Umarım bu hadise, ibret olur “makamseverlere”.

Mutlu günler, kıymetli okuyucum.

Aysun Doğan TERZİ

Share
36 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bostancı Farķı

  05 Kasım 2018 Köşe Yazıları

  Bu hafta kalemi alınca elime kendime bir söz verdim. Gündeme karışmak yok, laf olsun diye konuşmak yok. Hulâsa keyfimi de bozmaya gerek yok. Haftalık rutin programımı yırtıp kendime yeni bir program hazırladım. Haber programlarından, sosyal medyadan ve akademik okumalardan mümkün olduğunca kaçacaktım. Hande'lin Largosunu dinleyecek,dünyada olup bitenlerden habersiz, toprakta yalın ayak gezmenin keyfi ve enerjisiyle atıştırmalık okumalar yapıp, geçici körlüğün verdiği hazza sıkı sıkıya tutunacaktım. Olmadı. Yine kendimi haber sitelerinde, gezini...
 • Halkın sesi olmaya.., Devam ediyoruz!

  22 Ekim 2018 Köşe Yazıları

  Kurulduğu günden bu yana Amasya'nın gündeminin nabzına ışık tutan Amasya'nın Sesi Yorum Gazetesi 2019 Mahalli İdareler seçimi önceside halkın sesi olmaya devam ediyor. Okurlarıyla buluştuğu ilk günden bu yana doğru, tarafsız habercilik anlayışıyla vatandaşları bilgilendiren Yorum Gazetesi ilkeli haberleriyle de okurlarının takdirini kazanmaya devam ediyor. Amasya'nın Sesi Yorum Gazetesi, sizlerin de desteğiyle gelecek için kentin tek sesi olmayı hedefliyor. Amasya halkına en iyi şekilde hizmet etmeyi amaç edinen Yorum Gazetesi, sayfa sütunlar...
 • “Havalardan, havalardan”

  21 Ekim 2018 Köşe Yazıları

  Sabah uyandınız, başınız ağrıyor. Canınız kahvaltı yapmak istemiyor,gözünüzün önünde duran sucuklu tost sizin için bir anlam ifade etmiyor, vücudunuz ekseriyetle yorgun,zihniniz allak bullak ise;" havalardan", "havalardan". Sonbaharın gelmesi bir dert, sonbahar psikolojisiyle baş etmek ayrı bir dert. Gümüş gri yorganını üzerine çekiveren gökyüzünün altında, hüzünden kasvetten boğulanları,görmek de mümkün. Ne giyeceğini,ne hissedeceği bilmeyenleri de.Bir güneşli, bir yağmurlu havanın değişkenliği ruhumuza da sirayet ediverdi resmen. Bu a...
 • O Benim Başkanım

  16 Ekim 2018 Köşe Yazıları, Siyaset, Tüm Manşetler

  Seçimlerin yaklaşması ile birlikte partilerin aday belirleme sürecini de hızlandırdı. Genelde temayül yoklamasıyla adaylarını belirleyeren AK Parti, bu sefer adaylarını seçim bölgesinde halkı tarafından sevilen ve istenilen kişilerden oluşan bir liste hazırlayacağı bekleniyor. Yerel seçimle genel seçimin dinamiğinin farklı olduğunu bilerek başlamalıyız. Yerel seçimlerde seçim sonucunu belirleyecek birinci etken adayın kim olduğudur. İkincisi siyasal partinin iktidar olma hevesinin ya da vatandaşa vereceği umudun ne kadar güçlü olduğu önemlid...
hd porno sikis izle