logo

reklam

Bostancı Farķı


facebook
Aysun Doğan TERZİ
seda@hotmail.com

Bu hafta kalemi alınca elime kendime bir söz verdim. Gündeme karışmak yok, laf olsun diye konuşmak yok. Hulâsa keyfimi de bozmaya gerek yok. Haftalık rutin programımı yırtıp kendime yeni bir program hazırladım. Haber programlarından, sosyal medyadan ve akademik okumalardan mümkün olduğunca kaçacaktım. Hande’lin Largosunu dinleyecek,dünyada olup bitenlerden habersiz, toprakta yalın ayak gezmenin keyfi ve enerjisiyle atıştırmalık okumalar yapıp, geçici körlüğün verdiği hazza sıkı sıkıya tutunacaktım. Olmadı. Yine kendimi haber sitelerinde, gezinirken buldum.

Tüm tersliklere rağmen, siz yine de planınızı, programınızı yapın. Ne mi yapmayın ? İnce hesaplar yapmayın. Mazallah Harran Üniversitesi Eski Rektörü gibi elinize yüzünüze bulaştırır toparlayamazsınız. Eldeki bulgur da gider..Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın‘ın katıldığı bir televizyon programında “İslami olarak cumhurbaşkanına itaat etmek farz-ı ayn’dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır” sözlerine şaşa kaldım.İdrakine varmam için bir kaç kez dinledim.
Bir insanın bu sözleri etmesi için, iki ihtimal var. Ya ahlâkî şuurunu kaybetmiş olabilir, ya da başka bir alemden ‘yeni bir farzın’ müjdecisi olarak bize gönderilmiş insan olabilirdi. İkinci ihtimal ne kadar saçma, ne kadar akıl dışı ise; Taşaltın’ın ettiği sözler de bu kadar akıl dışı.
Geriye bir ihtimal kalıyor: Şuursuzluk. Burada sadece Cumhurbaşkanına değil,İslama karşı da yapılan bir zân var. İslâm dini , Play Store uygulaması mı ki, yeni farz sürümleri gelsin.
Cumhurbaşkanın geçtiğimiz yıl ” İslamın güncellenmesi gerekiyor “ dediğinde bunları kast etmediğine eminim.Ya da birilerinin, hele hele de bir rektörün uydurmasyon farz fetvası ortaya atacağını tahmin edemezdi elbette. Dahası da var: Halkı aptal yerine koymak. Büyük bir pişkinlikle ” Televizyon programında yaptığım şâhsi konuşmalarım maalesef çarpıtıldı. Kamuoyunda Sayın Cumhurbaşkanımızı yıpratmak üzere kullanılmaya kalkışılmıştır.” Diyerek günahını medya ve basın organlarına yıkmaya çalıştı.

İş işten geçti beyim!
Gözümüzle gördük,kulağınız ile işittik.
İnce hesap elinizde patladı !
Farzı ayn projeniz iptal.

Yüksek makam ümidiniz kursağınızda, bu hadise de bizim dimağımızda uzun süre kalacağa benziyor. Temennim: Ortalıkta görünmemeniz.

Bu noktada AK Parti Grup Başkanvekili
Naci Bostancı, Taşaltın’a verilebilecek en güzel cevaplardan birini Taşaltın’a twitter hesabı üzerinden verdi.
“Harran Üniversitesi rektörünün Cumhurbaşkanımızla ilgili sözlerinin a. Cumhuriyetimizle b. İslamla c. Cumhurbaşkanımızın siyasal anlayışıyla, Rektörlük makamında aranan akademik müktesebatla hiçbir ilgisi yoktur”

Umarım bu hadise, ibret olur “makamseverlere”.

Mutlu günler, kıymetli okuyucum.

Aysun Doğan TERZİ

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SAMİMİ RİYAKARLAR

  17 Haziran 2019 Köşe Yazıları

  Geçen gün bir grup arkadaşlar ile birlikte oturup, güzel bir sohbet ortamı gerçekleştirdik. Sohbet öyle bir konuma geldiki günümüzde bazı insanoğlunun samimiyetinin tartışıldığı ve bu tür insanlardan dolayı insanlığa güvenin yok olma noktasına geldiği savunulundu. İşte tam bu sırada Süleyman amca cebinden bir yazı çıkardı. Türkiye Gazetesinde bundan tam 33 yıl önce yazılmış bir yazıyı çıkardı. Yazı sohbetimize bir ışık oldu. İşte bu yazıyı sizler için kaleme aldım. Bu acaip ifade Napolyon Bonapart'a aittir. O, bu sözü, çok usta "iki yüzlül...
 • Başarı yetkiyi kullanmaktır

  02 Mayıs 2019 Köşe Yazıları

  2018-2019 Futbol sezonu öncesi Amasya'da kendinize bir grup bularak başlatmış olduğunuz Yeni Amasyaspor'u elde etme çabanız sonuç verdi. Ama bu sonuç Amasya için büyük hüsran oldu. Sosyal medyayı kullanarak kendinizi gördüğünüz dev aynayı, Amasya'da kendi yandaşlarınız tarafından bazı kesimlere kabul ettirdiniz. Ve hayaliniz Yeni Amasyaspor yönetimini ele geçirdiniz. Bu uygulamayla Yeni Amasyaspor'u şantiyeye (rantiyeye) çevirdiniz! Sezonun ikinci yarısında göreve geldiğinizde; “Hazırlık” maçlarında gövde gösterisi yaptınız! Lig maçları b...
 • Besleme değil bağımsız basın

  29 Nisan 2019 Köşe Yazıları

  Bizim çocukluk ve gençlik yıllarımızın güzellik sembolüydü BB. Sarışın ve fettan güzelliğin timsaliydi. BB, benim neslim için o sarışın, o fettan güzel, ünlü Fransız aktris Brigitte Bardot demektir. Ama benim için son dönemde iki ayrı anlamı daha oldu BB’nin. Birinci anlamı ömrümün en güzel günlerini verdiğim ve hayatımın en mutlu günlerini yaşadığım ve mensubu olmakla gurur duyduğum bağımsız basın. Diğeri ise görmekten, duymaktan tiksindiğim ve şiddetle karşı çıktığım besleme basın. Her seçim zamanı ve seçim sonrası bir alışkanlık haline g...
 • Makam Aracı Saltanatı! SARI ile SON MU BULUYOR?

  25 Nisan 2019 Köşe Yazıları

  Makam Aracı Saltanatı! SARI ile SON MU BULUYOR? “Bir yerin şerefi, orada bulunan kişiden gelir” Kelimenin anlamına uygun, tam bir saltanat! Kıytırık makam sahiplerinin altında bile, birer beleş araba varken, çoğunun yedeği de garajda bekliyor. Neden yoksullaştığımızı ve neden adam olamadığımızı, şimdi anladınız mı? Makam araçlarını, sadece makam sahipleri kullanmıyorlar. Aile bireyleri de, özellikle okula giden çocuklar da onları servis aracı gibi kullanıyor ve genellikle çocuklar, okullarına bu araçlarla gönderiliyor. Makam sahiple...
hd porno sikis izle