logo

reklam

Bunları Biliyormusunuz!

Fazla mesai ücretinin ödenmemesi haklı fesih sebebi.
Ücreti ödenmeyen veya eksik ödenen işçi, iş akdini feshedip kıdem tazminatını alabilir. Fazla mesai de ücret olarak kabul ediliyor. Fazla mesai ücreti ödenmeyen işçi, bu durumu haklı fesih sebebi sayarak iş akdini feshedebilir.

‘Kaynağını bilmediğiniz süt ve süt ürünlerini kullanmayın’
Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü, “Kaynağını bilmediğiniz, gıda etiketi bulunmayan süt ve süt ürünlerini kullanmayın” uyarısında bulundu.
Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü, resmi Twitter hesabından yayınladığı mesajla vatandaşları süt ve süt ürünlerine karşı dikkat etmeleri konusunda uyardı.
Hijyenik şartlarda elde edilmeyen sütün sağlık açısından risk oluşturduğu belirtilen uyarı yazısında, “Kaynağını bilmediğiniz, gıda etiketi bulunmayan süt ve süt ürünlerini kullanmayın” ifadesi kullanıldı.

Benzin ve motorin fiyatlarında indirim
Benzin ve motorin fiyatları uluslararası piyasalardan gelen haberlerle Cumartesi’yi pazar gününe bağlayan gece yarısından itibaren düştü. Benzin ve motorinin ton fiyatının düşmesi, kurun bayramda gerilemesiyle benzinin litre fiyatında 17 kuruş, motorinin litre fiyatında ise 21 kuruş indirim yapıldı. Devletin ÖTV alacağı olmadığı için indirim pompaya yansımadı.
Buna göre Amasya’da benzin 6.99 liraya, motorin ise 6.42 liraya düştü.
Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösterebiliyor.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle