logo

reklam

“Burası Amasya Burada İş Var”

Hedef 5 Bin İlave İstihdam Sağlanması
Kırlangıç; teşvikler iş dünyasının yükünü azaltacak
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murta Kırlangıç, Zaman çalışma zamanı, birlik olma zamanı. Amasya Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilk günden beri peygamber efendimizin “Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır” sözünü kendimize düstur edindik ve bu doğrultuda çalıştık.” dedi. Kırlangıç, rehberinin birlik ve beraberlik olacağını belirterek, “2018 yılında dünya ekonomisindeki krizin ilk etkileri hissedildiğinde büyük şehirlerimizde işçi çıkarmaları yaşanırken, Amasya olarak artı 968 ilave istihdam sağladık.” dedi.
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Murat Kırlangıç, TOBB’un da desteğiyle Hükümet tarafından “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla başlatılan İstihdam Seferberliği 2019 kampanyasına destek verdiklerini bildirdi. Bu kapsamda 2019 yılı birinci İl Ekonomi toplantısı, Sosyal Güvenlik Kurumu, İş-Kuru ve ATSO işbirliğinde düzenlenen programa, Amasya Millet Vekili Hasan Çilez, Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Metin Orbay, Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatif Başkanı İsa Köse ve Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri katılımı gerçekleşti.
Ekonomik daralmayla birlikte işsizliğin en büyük sorun olarak karşımıza çıktığını belirten Kırlangıç, işsizlik sorununun üretimle aşılacağına dikkat çekti. Kampanya çerçevesinde uygulamaya konulan istihdam teşviklerinin iş dünyasının yükünü azaltacağını kaydeden Kırlangıç, işverenlerin bu teşviklerden yararlanmasını istedi. ATSO Başkanı Murat Kırlangıç, iş dünyasını “Burası Amasya, Burada İş Var” sloganlı istihdam seferberliğine destek vermeye davet etti.

Vali Varol; ekonominin en vazgeçilmez unsuru üretimdir
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığınca organize edilen ve “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla başlatılan İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası tanıtım toplantısına katılan Vali Dr. Osman Varol, “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla başlatılan istihdam seferberliğinin başta İlimiz olmak üzere Ülkemize hayırlı sonuçlar getirmesini, ekonomimize yeni bir ivme kazandırmasını temenni ediyoruz. Bilindiği gibi ekonominin en vazgeçilmez unsuru üretimdir. Üretimin güçlenmesi her şeyden önce başta sanayi kuruluşlarımız ve işletmelerimiz olmak üzere bütün üreticilerin daha çok çalışmasına bağlıdır. Ülkemiz son yıllarda içinden geçtiği bütün zor süreçleri başarıyla aşmış, kendisine yöneltilen her türlü tehdidi bertaraf etmiştir. Karşımıza çıkarılan uluslararası düzeydeki bütün engeller, terör tehdidi ve ekonomik abluka girişimleri Devletimizin, her şeyden önce Milletinden aldığı güçle kararlı bir şekilde çökertilmiştir.

Başkan Sarı; Dünyanın en güzel işi aş vermektir, iş vermektir.
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığınca organize edilen ve “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla başlatılan İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası tanıtım toplantısına katılan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı “21 Ocak 2019 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yeniden başlatılan İstihdam Seferberliğinde Amasya’nın en iyi iller arasında yer alacağına inanıyoruz. Şehrimizin potansiyeli var ve her alanda üretme kültürüne sahip. Tarımda üretiyoruz. Saniyiide üretiyoruz. Çok ciddi teşvikler ve destekler var. Dünyanın en güzel işi aş vermektir, iş vermektir. Hem üreteceğiz hem kazanacağız, ama bunu istihdam ile da taçlandıracağız. Amasya inşallah bu seferberlikten en iyi şekilde çıkacaktır” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle