logo

reklam

Canikli, “16 Nisan önemli bir tarih”

canikli amasyadaCanikli, “16 Nisan önemli bir tarih”
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, AK partinin sandıktan hiçbir zaman kaçmadığını, ama muhalefet partisinin bundan hoşlanmadığını belirterek, Türkiye olarak çok ciddi bir süreçten geçtiklerini, Amasyalılar ve parti teşkilatı ile birlikte “Daha güçlü bir Türkiye için, daha güçlü bir millet için Evet” dediklerini açıkladı.
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, AK Parti Amasya Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına katılmak üzere Amasya’ya geldi. Amasya Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda, partililerin sevgi gösterileri ile karşılanan Canikli, anayasa değişikliğine ilişkin 16 Nisan’da gerçekleştirilecek referanduma ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Türk Siyasi Tarihinin en önemli reformlarından bir tanesi için millet olarak 16 Nisan’da sandığa gideceklerini duyuran Canikli, “Bugüne kadar 14-15 yılda Türkiye gerçekten inanılmaz işler yaptı. Bu milletle birlikte hep birlikte çok güzel işler yapıldı. Çok önemli ve sıkıntılı badirelerden geçildi. Bunu milletimizle hep birlikte yaşadık, şahit olduk ve hep birlikte yolda yürümeye devam ettik. Şimdi Allah’ın izniyle önümüzdeki 16 Nisan’da yine bu milletin çok daha güçlü bir şekilde ileriye taşınmasında büyük katkı sağlayacak, Türk siyasi tarihinin en önemli reformlarından bir tanesi için millet olarak sandığa gidiyoruz. 16 Nisan çok önemli bir tarih” dedi.
Geçmiş dönemlerde Başbakan ile Cumhurbaşkanı arasında hiçbir uyumun olmadığını bunun da ciddi problemleri beraberinde getirdiğine dikkat çeken Canikli, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin Meclis’teki görüşmelerinde ortaya koydukları engelleyici tavır sadece bir örnek. Bugüne kadar bizi sandıkta milletle buluşturmamak için her yolu denediler. Aslında bu hareket iktidara geldiği günden itibaren, hareketin lideri ve kadrolarını oyun dışına itmek için inanılmaz yöntemler uygulandığını, çalışmalar yapıldığını, gizli kapaklı içinde cunta’nın da bulunduğu her türlü yöntemin denendiğini biliyoruz.” diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli
Amasya, Anadoluluk geleneğini yaşatan şehirdir

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, AK Parti Amasya Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına katılmak üzere geldiği Amasya da bir takım ziyaretlerde bulundu. Başbakan yardımcısı Canikli, “Her gelişimde Amasya’nın gelişmeye devam ettiğini görüyorum. Bundan sonraki süreçte de Amasya’ya gereken tüm desteği vermeye devam edeceğiz.” dedi.
Başbakan yardımcısı Nurettin Canikli, Amasya valiliği ve Belediye Başkanlığını ziyaret etti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümü münasebetiyle Amasya valyiliğince şehit aileleri onuruna verilen akşam yemeğine katıldı. Ayrıca, Amasya Belediye Başkanlığı ve Amasya Ticaret ve Sanayi Odasınca ortaklaşa organize edilen Amasyalı iş adamları ile istişare toplantısına katıldı.
Bakan Canikli, “Amasya tarihimizde müstesna yeri olan, Anadolu’nun örnek şehirlerinden bir tanesidir. Amasya kültürümüzü, mimari özeliklerimizi ve geleneklerimizi en iyi şekilde yansıtmaktadır. Sadece şehriyle değil, insanıyla da ayrı bir yapıya sahiptir. Anadoluluk geleneğini yaşatan şehirlerden bir tanesidir. Burasının benim içinde önemli bir yeri vardır. Her fırsatta bu havayı teneffüs etme ihtiyacı hissederim.
Amasya sahip olduğu bu özellikleri mutlaka korumalıdır. Yapılan çalışmalar bu yapının korunduğunu da bizlere göstermektedir.” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle