logo

reklam

CHP 95. Yılını kutluyor

CHP 95. Yılını kutluyor
Karagöz; Aydınlık Türkiye’nin savunucusuyuz
CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz, CHP’nin demokrasinin, cumhuriyetin ve aydınlık Türkiye’nin savunucusu olduğunu belirterek, Ülkenin ilk siyasi partisinin ’halk fıkrası’ olarak Atatürk tarafından kuruldu. 1924 yılında ise partinin adının başına Cumhuriyet sözcüğü eklendi. 4. kurultayda ise Cumhuriyet Halk Partisi adını aldı” dedi.
Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 9 Eylül 1923 yılında siyasi faaliyetlerine başladığı CHP, 95. yıl dönümünü kutluyor.
95. yıl dönümü ile kutlama mesajı yayımlayan Amsaya CHP İl başkanı Reşat Karagöz, 9 Eylül tarihimizde esaretin sona erdiği, özgürlük ve bağımsızlık ile dolu yeni bir dönemin başlangıcıdır dedi.
Karagöz, “Bu gün Cumhuriyetimizi özgürlükçü demokrasi ile taçlandırmak için yaptığımız çalışmalar 9 Eylül 1923 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi kurulurken duyulan heyecan ve aşkla aynı seviyededir. Her 9 Eylül bizim için yeni bir başlangıç mücadeleye çok daha büyük bir azimle başlama fırsatı veren bir dönüm noktasıdır.
Demokrasi hareketinin öncüsü olan Cumhuriyet Halk Partisi tüm iradesi ile ülkemizin içinde bulunduğu bu bunalımdan çıkarmak için mücadelesine devam edecektir.Büyük Atatürk’ten miras aldığımız halkçı ve devrimci ruh ile Cumhuriyet Halk Partisi geleceğin mimarı olacaktır.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle