logo

reklam

Çiftçi yağmur bekliyor!

Çiftçi yağmur bekliyor!
Tarım şehri olarak bilinen Amasya’da, sulanabilir alanların sınırlı olması nedeniyle, Amasya’da istenilen yağışların düşmemesi çiftçileri tedirgin ediyor. Amasyalı çiftçiler dört gözle yağmur bekliyor.
Türkiye’de bu yıl yağmur yağmıyor ve yaşanan kuraklık en çok çiftçiyi korkutuyor. Özellikle hububat eken çiftçi yağmur yağmasını bekliyor. Yağmur yağmadığı için tohumlar toprak altında bekliyor. Birçok çiftçi ürünlerinin yetişmesi için yağmurun yağmasını bekliyor. Amasya’da istenilen seviyede yağışın düşmemesi tarım ili Amasya’da çiftçileri korkutuyor.
Amasyalı çiftçiler Amasya İl Müftülüğünden Amasya genelinde bulunan camilerde yağmur duası yapılması konusunda taleplerini iletiyor.
Amasyalı çiftçiler olarak hububat ürünlerin ekilmesi ve ekilen ürünlerin için yağmur beklediklerini ifade eden Ziraat Odası yetkilileri, “ Arpa, Buğday, Kanola Amasya’da toprakla buluştu ve buluşmaya da devam ediyor. Konyalı çiftçiler olarak dört gözle yağışları bekliyoruz. Kasım ayı geldi ancak hala yağmur yağmış değil. Ekim, Kasım ayları buğday, arpa, yulaf gibi ürünlerin ekim dönemidir. Bu dönemlerde yağmur alması gerekir. Beklenen yağışın düşmemesi hububat çiftçisini sıkıntıya soktu. Amasyalı çiftçiler olarak İl Müftülüğümüzün Cuma günü Konya merkez ve ilçelerinde bulunan camilerde yağmur duası organizasyonu yapmasını istiyoruz. Girdi maliyetlerin yüksek olması sulak alanlarda ekilen hububat ürünlerin sulamasından kaçıyor ve yağışı bekliyor. Çiftçilerimiz dört gözle yağışları bekliyor. Amasya’da birçok çiftçimiz tarlarını ekime hazırladı ancak, yeterli yağışın olmaması sebebi ile ekinlerini gerçekleştirmedi. Yağmur yağmadığı için çiftçi sulama yapmak zorunda kalıyor. Bu da sulama maliyetinin artmasına neden oluyor” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle