logo

reklam

ÇİFTÇİLER HÜKÜMETİN AÇIKLADIĞI DESTEKLEMELERDEN MEMNUN

mehmet-bas%cc%a7Amasya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baş, mazota desteğin yüzde 50’ye çıkartılması ve alan bazlı üretime destek verilecek olmasının çiftçiyi memnun ettiğini açıkladı.
Başbakan Binali Yıldırım tarafından müjdesi verilen çiftçi destekleriyle ilgili açıklama yapan Amasya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baş, havza (alan) bazlı üretime destek verileceğini ve bu sistem ile üreticinin ürününün değer kaybının yaşamayacağını söyledi.
Alan bazlı üretim konusunun önemli olduğunu ifade eden Baş, üretim planlaması ile birlikte çiftçi ektiği ürünün gerçek bedelini alacağını belirtti.
Havza bazlı destekleme modeliyle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 941 havza hazırladığını, bu havzalarda nelerin ekileceğinin paylaşılacağını ifade eden Mehmet Baş, çiftçinin ihtiyacı olan düzenlemelerin başında geldiğini öne sürdü.
Amasya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baş, çiftçiyi en çok sevindiren konunun ise mazota yüzde 50 destek verilmesinin olduğunu kaydederek, “Çiftçinin arazide kullandığı mazotun yüzde 50’sini devlet karşılayacak. Çiftçimiz yakıt maliyetinin çok olmasından yakınıyordu. Artık mazot bedelinin yarısını çiftçimiz ödeyecek. Hükümet yetkililerine bu olumlu gelişmeler için çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle