logo

reklam

Çiftçisinin yüzü yağmurla güldü

Çiftçisinin yüzü yağmurla güldü
TOPRAK SUYA KAVUŞTU ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLDÜ!
Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baş, geçte olsa yağan yağmurun çiftçiler için can suyu olduğunu belirterek, buğday ekiminin yüzde 80 olarak tamamlandığını kaydetti.
Geçtiğimiz hafta sonu Amasya ve çevresinde etkisini sürdüren yağmurların geç yağmasından ötürü kent çiftçilerinin oldukça kötü etkilendiğini ifade etti. Yağmurun buğdaylarını ve arazi de ekim işlerini gerçekleştiren çiftçiler için can suyu olduğunu dile getiren Baş, toprağın şu anda suya doyduğunu söyledi.
BUĞDAYLARIMIZ YEŞERMEYE BAŞLADI
Buğdayların yeşermeye başladığını aktaran Mehmet Baş, “2019 yılının son günlerine yaklaştığımız şu günlerde biliyorsunuz ki Amasya ve Türkiye genelinde yağışların gecikmesi mevsim normallerine göre yağışlarımızın az oluşu çiftçilerimizi kötü etkiledi. Buğdaylarını ve arazi de ekim işlerini gerçekleştiren çiftçilerimiz yağış bekliyordu. Geçtiğimiz günlerde yağan bir yağmurun arkasından çiftçilerimiz arazi de yoğun bir çalışmayla buğday ekiminin yüzde 80’nini tamamladı ve geçtiğimiz gün içerisinde yağan yağmurlarda çiftçimizin arazi de ekmiş olduğu buğdaylara can suyu oldu. Toprak şu an için suya doymuş durumda. Buğdaylarımız yeşermeye başladı. Son bir ay içerisinde baktığımız zaman yağışlarımız Amasya’da az seyrediyor. Şu an için Amasya bölgesindeki Barajlarda su seviyesi geçen yılın altında. Bundan sonraki süreçte inşallah Amasya ve bölgesine istediğimiz yağışları alırız ve herhangi bir kuraklık sorunu yaşamayız.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle