logo

reklam

Çilez Eğitim Şart. Nüfusumuz eğitimin paydaşıdır.

Amasya AK Parti milletvekili Hasan Çilez
Eğitim Şart. Nüfusumuz eğitimin paydaşıdır.
Amasya AK Parti milletvekili Hasan Çilez, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” düsturunun ne denli önemli olduğunu eğitim konusunu ele aldığımızda daha net görebiliyoruz.” dedi. Çilez, “Türk devlet sisteminin özünü oluşturan bu kavram, yönetim anlayışımızdan uzaklaştığı sürece sosyal hayatımızda ve bireylerin kendi iç dünyalarında sıkıntılar başlamaktadır.” dedi.
Amasya AK Parti milletvekili Hasan Çilez, TBMM Genel kurulunda, Millî Eğitim Bakanlığın ve Dışişleri Bakanlığının 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi hakkında şahsı adına lehte bir konuşma yaptı.
Ülkemizde eğitime verilen önem oldukça yüksek seviyede olduğunu belirten Hasan Çilez, 20 milyonu aşkın öğrencisi, 1 milyonun üzerindeki öğretmen ve eğitim çalışanı ve 40 milyonun üzerinde velisiyle neredeyse tüm nüfusumuz eğitimin paydaşıdır. Bu kadar büyük bir sistemin yönetilmesi diğer kurumlara göre daha zor ve daha meşakkatlidir, önemi de aşikârolduğunu belirterek, AK parti imtidarları ile Yine, fiziki imkânlarda büyük gelişmeler sağlanmış, teknoloji okullarımıza girmiştir. Derslik problemi bitirilmiş, 600 binin üzerinde ek atamayla öğretmen açığı kapatılmıştır. Yine bu süreçte öğretmenlerimizin ücretlerindeki reel artışlar, öğretmenlerimizin yüzünü güldürmüştür. dedi.
Çilez, Eğitim güçlü olursa ekonomimiz güçlü olur, demokrasimiz ve kurumlar güçlenir, büyük ve güçlü Türkiye’nin kapıları ardına kadar açılır; yani hep deriz ya “Eğitim şart.” dedi.
Ülkemizin geleceğinin teminatı olan çocuklarımız, Uluslararası arenada ayağı yere daha sağlam basan, kendini ve temsil ettiği medeniyeti bilen, akademik bilgiyle donatılmış, lisan problemi olmayan nesiller daha rekabetçi ve rakiplerimizden daha üstün olacağını kaydeden Hasan Çilez, 2023, 2053 ve 2071 hedefleri varılacak bir menzil ve Kızılelma olarak yavrularımızın önündedir. “Eğitimde problem var.” diye ortaya koyduğumuz bir ön yargının peşinde sürükleniyoruz; bunu çok doğru bulmuyorum. Eğitimde geldiğimiz noktayı, velilerimizin, öğretmenlerimizin, yavrularımızın ve devletimizin yaptıklarını bir kenara itip böyle bir ön yargının esiri olmak en çok eğitim camiamıza ve yavrularımıza zarar vermektedir.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle