logo

reklam

Demir; Yönetime kayyum atanabilir

mahmut demirAmasya Pancar Ekicileri Kooperatifi önceki başkanı Milli şampiyon Mahmut Demir, Koopiratifin 8 Mayıs günü yapacağı Mali Genel Kurulu ilanındaki bazı eksiklikler kooperatifler kanununun 40. Maddesi gereğince Mali Genel kurulu iptal ettireceği gibi, yönetime Kayyum atanmasının yolunda açabileceğini söyledi.
Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifinin 8 Mayıs pazar günü yapılacak olan Mali Genel kongresi öncesi önceki Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi başkanı Milli şampiyon Mahmut Demir önemli açıklamalarda bulundu.
Mahmut Demir, “Amasya’mızın ve bölgemizin gözbebeği, devletimizin yaptığı tek fabrika Şeker Faprikasının, çalışanların ve çiftçilerin zarar görmemesi için ben istifa ettim. Fedakarlık ettim.” dedi.
8 Mayıs günü Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifinin Mali genel kurulunun olduğunu, seçim kongresi olmadığını hatırlatan Demir, kamuoyunda Genel kurulun yeni yönetimi belirleyeceğini ve bu yönetim seçiminde kendisinin aday olduğu yönünde çıkan haberlerin asılsız olduğunu belirterek, bu bir algı operasyonu yaratılmaktır. Zamanı geldiğinde aday olup olmayacağımı da sizlerle ve dolayısıyla kamuoyuyla paylaşırım. Milletim isterse aday olurum, istemezse çiftçimin istediği ve seçtiği kardeşime destek olurum. Hiçbir Kompleksim yoktur. Ben herkesi çok seviyor ve sayıyorum. dedi.
08 Mayıs tarihinde toplanacak Genel Kurul Gündeminin 1163 sayılı Kooperatifler Kanununun 56. Maddesi ve Kooperatif Anasözleşmesi 40. Maddesine aykırı olduğu tespit edilerek Denetçiler tarafından imza altına alınıp Kooperatif yönetimine bildirildiğini ve kararı Amasya Pancar Ekiciler Koopiratifi ile paylaştığını bunun suratle düzeltilmesi gerektiğini belirten Demir, bir şikayet söz konusu olduğunda koopiratifin büyük zarar göreceğini bir görev anlayışı içinde 15 yıl birlikte hizmet verdiğim kadim dostlarım ve bugünkü yönetimle paylaştığını belirterek, Kurumumuzun onca masraf ve hazırlık yaparak icra edeceği genel kurulda hukuki sıkıntı yaşamamasının arzusu ile tecrübemi paylaştım. Kurumun ve yöneticilerin mahkeme kapılarına düşmemesi için dost uyarımı yaptım. Konuya ilişkin yapılan yanlış değerlendirmelere üzülüyorum. dedi.
Milli Şampiyon Mahmut Demir açıklamasına şöyle devam etti.
“Arkadaşlar Amasya benim yaşadığım şehir. Şirketim burada, evim burada. Mezar yerim dahi burada. Ne vakit Amasya’da bir seçim olsa; Niteliği ve faaliyet alanı ne olursa olsun Mahmut Demir adaymış şeklinde laflar dolaşıyor. Mahmut Demir adaymış, görüşmeler yapıyormuş gibi akla mantığa sığmayan kampanyalar yürütülüyor. Ben, Balkan, Avrupa, Cihan, Dünya ve Olimpiyat şampiyonluğu bulunan birisiyim. Şimdiye kadar hiç kaçak güreşmedim. Eğer bir göreve talip olursam, bir yerlere aday olursam bunu da açıkça ilan ederim. Benim temel ilkem; “Devletimin ve Milletimin bana ihtiyaç duyduğu her yerde her zaman olmaktır”. Şimdiye kadar hep böyle yaptım, Allah c.c sağlık ve ömür verdiği sürece bu böyle devam edecektir. Onun için bu durumdan kimse rahatsız olmasın. Çünkü benim kimsenin makamında, malında-mülkünde gözüm yoktur.
Yaklaşık yarım asırdır bu memlekette yaşıyorum. Kime ne zarar vermişim, kime ne kötülük etmişim? Benden delikli para alacağı olan varsa buyursun gelsin. Ben Ülkemi ve Bayrağımı 200 defadan fazla uluslararası arenada şerefle şanla temsil etmiş bir insanım. Ayrıca, Amasya’mızın ve bölgemizin en büyük Sivil Toplum Teşkilatı olan Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifini, Şeker Fabrikasını ve diğer yan kuruluşlarını 15 yıl yönetmiş şartlar gereği de istifa etmiş bir kardeşinizim.
Bu zamana kadar paylaşmadım. Bildiğiniz üzere 2010 yılının sonlarında içinde bulunduğumuz şartlar gereği Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi ve Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanlığından ve diğer yan kuruluşlardaki görevlerimden istifa etmek mecburiyetinde bırakıldım. Konuyu açmak gerekirse; Devletin Cumhurbaşkanına, Başbakanına, Genel Kurmay Başkanına, Bakanlarına, Müsteşarlarına, Valilerine, Genel Müdürlerine, İşadamlarına kurulan akıl almaz kumpaslar, sahte bilgi ve belgelerle yapılan haysiyet cellatlığından başta Kayseri Kooperatif başkanı olmak üzere bizlerde bu kumpaslardan nasibimizi almış olduk. Fabrikanın hisselerini üstümüze geçirmekten, trilyon trilyon banka hesaplarına kadar türlü namussuzluk ve şerefsizlikle karşı karşıya bırakıldım.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle