logo

reklam

Dershane aratmayan öğretmenler

Dershane aratmayan öğretmenler
Sınıfda değil, Özel Kursda Bilgi!
Sınav kazandırma garantisi veren de var.
Dershaneler kapatıldı, yerine özel öğretim kursları geldi, bu kurslarda verilecek ders sayıları da sınırlandırıldı. Bu durum öğretmenlerden birebir alınan derslere olan ilgiyi artırdı. Şimdi 14 alana kadar ders veren öğretmenler, adeta dershane gibi çalışıyorlar. Aralarında sınav kazandırma garantisi veren de var.
Ayrıca, özel ders verdiği öğrencisine verdiği bilgiyi sınıf öğrencisine vermeyerek kendine ders pazarı çıkaran öğretmenlerde var.
Eğitimle ilgili tartışmalarda ilk sıralarda yer alan dershaneler, 1 Eylül 2015 tarihi itibariyle kaldırıldı. Dershane tanımı yasalardan kalktı ancak lise ve üniversiteye giriş sınavları başta olmak üzere sınavlara hazırlayan kurumlar, özel öğretim kursu olarak yoluna devam ediyor.
Kapatılan dershanelerdeki öğretmenlerin de dahil olduğu birçok öğretmen, internet üzerinden ders veriyor. Şu an özel öğretim kurslarında ders sınırlaması varken özel ders veren öğretmenler için böyle bir şart veya denetleme yok.
Özel ders veren öğretmenlere, sokaklarda sıklıkla rastlanılan “Özel ders verilir” ilanları ya da internet siteleri aracılığıyla ulaşılabiliyor. İmkânı olan veliler, her ders için farklı öğretmenlerle anlaşırken kimi veliler de “Tek öğretmen, 1’den 12. sınıfa kadar tüm dersler” gibi ilan veren öğretmenleri tercih ediyor. Öğretmenler özel dersleri, öğrencinin ya da kendi evinde, kütüphanede verebildiği gibi internet üzerinden canlı bağlantıyla da sunabiliyor.
Garanti veren pahalı
Öğretmenler, daha çok öğrenci çekmek için kampanyalar düzenliyor. Kimileri öğrencinin seviyesini yükseltme kimileri de yüzde 100 sınav kazanma garantisi veriyor. Bu öğretmenler daha önceki öğrencilerinin başarılarını referans göstererek “programlara uyma şartı” ile sınav kazandırdıklarını söylüyorlar. Garanti verenlerin ders ücretleri diğer öğretmenlere göre daha yüksek. Ancak uygun fiyatlı ders arayanlar için de farklı kampanyalar var. Öğrenciler dersleri grup halinde almak istediklerinde grup indirimi yapılabiliyor. Alınan ders saatine göre hediye ders veren, birden fazla alanda ders alınca indirim yapanlar da var.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle