logo

reklam

Destan Yazan Şehitler Anıldı

çanakkale18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. yılı anısına, birbirinden anlamlı etkinlikler yapıldı. 102 yıl önce yazılan destan, Çanakkale ruhuyla yeniden yaşatılıyor. Türkiye’nin dört bir yanında Çanakkale’nin şanlı zaferi anıldı.
Amasya’da 18 Mart Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümü nedeniyle, Şehitlik Mezarlığında tören gerçekleştirildi. Tören, saygı duruşu ve istiklal Marşı ile başladı. Ardında Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Amasya Belediyesinin çelengi sunuldu. Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi protokol üyeleri şehitlerin mezarlarına çiçek bıraktı. Vali Salih Işık ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir, şehit yakınlarıyla tek tek ilgilendi, çocuklarıyla sohbet etti.
Anma etkinlikleri kapsamında ikinci tören ise Saraydüzü Kışlası Milli Mücadele Müzesi ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. “Çanakkale Zaferi” konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere Vali Işık ve Belediye Başkanı Özdemir ela birlikte protokol üyelerince ödülleri verildi. Ardından, Anadolu Lisesi öğrencilerince hazırlanan tiyatro gösterisi sahnelendi. Programın ardından dereceye giren öğrenciler tarafından hazırlanan sergi gezildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle