logo

reklam

El sanatları sergisi ilgi görüyor

sadi erginAile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce organize edilen ve Amasyalı bayanların el emeği göz nuru ile yaptıkları el sanatları b.ir sergi ile sanatseverlerin gezisine açıldı.
Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin tarafından Amasya Park AVM’de açılan sergi sanatseverler tarafından büyük bir ilgi geziliyor.
Vali Çomaktekin, “El sanatları insanlık tarihinin var oluşundan bugüne kadar yaşanmış etkinliklerden bir tanesidir. El sanatları insanların tabiat şartlarına göre ihtiyaçlarını karşılamak üzere ihtiyaç duyulmuş ve daha sonra yapılan çalışmalar, üretilen kıymetler, toplumun duygu, düşünce, hislerini ve sanatsal yeteneklerini de ortaya çıkartan bir şekle dönüşmüştür. Kursa katılarak güzel eserler ortaya çıkartan bayanlarımızı tebrik ediyor, sağlıkla bu güzellikleri nice günlerde birlikte paylaşmayı diliyorum” dedi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sadi Ergin, kadınlarımızın sosyal hayata katılmalarını, yeni bir iş, yeni bir meslek edinmelerini ve birlikte güzel vakit geçirmelerini sağladıklarını belirterek, kadınlarımızın nitelikli iş gücünün yanı sıra geleneksel el sanatlarının yaşatılması noktasında da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzün en önemli sosyal sorumluluk projelerinden birisidir” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle