logo

reklam

EMNİYET KEMERİNİN ÖNEMİ SİMÜLASYON ARACI İLE ANLATILIYOR

Amasya’da araç kullanırken takılması gereken emniyet kemerinin önemi simülasyon aracıyla anlatıldı.
Amasya’da Trafik Eğitim ve Planlama Daire Başkanlığı tarafından emniyet kemerinin önemini uygulamalı bir şekilde göstermek için AVM önünde Trafik Simülasyon Aracı kuruldu.
Simülasyon ile araca binen vatandaşlar trafik kazasında emniyet kemeri takılmadığında karşılaşabilecekleri riskleri uygulamalı olarak görürken, simülasyon ile verilen eğitimde emniyet kemeri takma oranını yükselterek kaza sonucu ölüm ve yaralanmayı azaltmak amaçlanıyor.

Vali Varol, “İlimizde bu hususta gerçekten çok önemli, gayretli çalışmalar ortaya koyuldu. Bu gayretlerde özellikle Emniyet Müdürlüğümüz ve Trafik Şubesinin çok büyük emeği vardır. Gerçekten çok yaratıcı işler, projeler ortaya koydular” dedi.
Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı’nı inceleyen Vali Varol, “Bu araç emniyet kemeri kullanımın ne kadar önemli olduğunu ve onun yokluğunun ne kadar hayati sonuçlara yol açabileceğini canlı olarak gençlerimize, çocuklarımıza ve tüm vatandaşlarımıza gösterecek” diye konuştu.
Kapsal; Önce Eğitim Sonra Denetim
Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürü Ömer Kapsal, Amasyalı vatandaşlara emniyet kemerinin önemini anlatmak ve uygulamalı olarak göstermek için Trafik Eğitim Daire Başkanlığı tarafından simülasyon aracının gönderildiğini ifade ederek şunları söyledi: “Şuanda çok yoğun bir ilgi var. Öncelikle bu eğitim aracına ilgi gösteren vatandaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü olarak ilerleyen günlerde emniyet kemeri ile ilgili sık sık denetim yapacağız. Öncelikle vatandaşlarımıza eğitim vermek, uyarmak adına böyle bir organizasyon yaptık. Buradan tüm vatandaşlarımıza emniyet kemerini muhakkak taksınlar.” dedi.
Vali Varol Beraberinde Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün, Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız, diğer yetkililer ve çocuklarla birlikte açılışını yaptığı eğitici stantları dolaşıp faaliyetlere ilişkin bilgi alan Vali Varol, çocuklara hediyelerden verdi. Programda ‘Öncelik Karagöz’ün Öncelik Hacivat’ın’ adlı gösteri de ilgiyle izlendi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle