logo

reklam

En Çok Atık Pil Toplayan Okullar Ödüllendirildi

Amasya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi (TAP) tarafından ortaklaşa düzenlediği pil toplama kampanyası kapsamında en çok pil toplayan okullar ödüllendirildi. Amasya il genelinde Amasya Akşemseddin İlkokulu 90kg. atık pil ile il birincisi oldu.
Amasya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü konu ileilgili yaptığı açıklamada, “En tehlikeli atıklardan birisi olan pillerin toplanması konusunda okullardan destek istediklerini belirterek, “Okullarımız ile bu konuyla ilgili olarak ortak bir proje geliştirmeye çalıştık. Biraz daha üst düzey yapılabilmesi amacıyla da bir yarışma haline dönüştürdük. İlimizde bulunan tüm okullarımıza, insanlığın geleceği dünyanın geleceği için göstermiş oldukları bu hassasiyetten dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu proje geleceğe yapılmış olan bir yatırımdır” dendi.
Amasya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün konu ile ilgili yaptığı açıklamada; Cumhurbaşkanlığınca başlatılan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülen “Sıfır Atık”, israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, oluşan atığın miktarının azaltılmasını, etkin toplama sisteminin kurulmasını, atıkların geri dönüştürülmesini kapsayan atık önleme yaklaşımı olarak tanımlanan bir hedeftir. Bu hedef doğrultusunda yarışma düzenlenmesi yürütülmesi ve atık pillerin toplanması Sıfır Atık projesi kapsamında atılacak önemli bir adımdır. dendi.
Amasya il genelinde Amasya a Akşemseddin İlkokulu 90kg. atık pil ile il birincisi olurken ikinciliği yine merkezden Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 67.40kg ile atık pil toplamada ikinci ve Taşova ilçesinden Esençay Ortaokulu32kg. atık pil ile üçüncü oldu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle