logo

reklam

Engelleri öğrenme isteğine engel olamadı

AMASYA’da da işitme engellilere yönelik açılan kursta engelli bayanlar, işaret diliyle hem Kur’an-ı Kerim okumayı öğreniyor hem de temel din bilgisi eğitimi alıyor. Amasya İl Müftülüğünde görevli eğitmen hoca Sevilay Küçük tarafından eğitim veriliyor.
Amasya’da Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesi’nin Amasya İl Müftülüğünün desteğiyle açtığı kursta işitme engelli bayanlara işaret diliyle Kur’an-ı Kerim, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Temel Din Bilgisi işaret diliyle öğretiliyor.
Engelleri nedeniyle pek çok dini bilgiden yoksun olan işitme engelliler, elleriyle Kur’an-ı Kerim ve dini bilgileri öğrenmenin mutluluğunu yaşıyorlar. Kur’an-ı Kerim’deki Arapça harfleri Türkçe işaret diline çevirerek, işitme engellilere öğreten öğreticiler, eskiden camiyi dahi bilmeyen işitme engellilere hem Kur’an-ı Kerim okutuyor hem de dini bilgiler veriyorlar.
Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesi Başkanı Emine Hicin Arslan, “Bizler tüm engel gruplarının hayatın her alanında hiçbir engel ile karşılaşmadan yaşayabilmeleri için ihtiyaç duyulan gereksinimlere göre faaliyet ve çalışmalarımızı yapıyoruz. Attığımız adımların, yapılan çalışmaların sonucunda elde ettiğimiz başarılar doğru adımlarla doğru hedefe gittiğimizi gösteriyor. Burada Amasya’mızda bir ilki daha başarmış olmanın haklı gururunu yaşamaktayız.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle