logo

reklam

Esnaf mutlu

Köylü vatandaş, Minübüs esnafı ve Amasya merkezdeki esnafların büyük tepkisine neden olan köy minibüslerinin şehir içine girme yasağı uygulaması şehir merkezindeki esnafı mağdur ediyordu. Bu uygulamayı Başkan Mehmet Sarı, aldığı karar ile nihayet çözüme ulaştı.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’dan Köylerde yaşayan vatantaşlara ve Amasya esnafı sevindirecek uygulama yürürlüğe giriyor. Köy minibüsleri şehir merkezine yakın bir bölgede durakları bulunacak. İlk uygulama tokat isztikametinden gelen köy minibüsleri ile başlıyor.
Amasya Belediyesi Yasaların kendine verdiği yetkileri kullanarak Encümen Kararı ile Köy Minibüslerinin şehir merkezine girme kararını bypass etti. Başkan Sarı’nın vatandaşların arzu ve isteklerine ne denli önem verdiğinin bir göstergesi olarak değerlendirilen bu kararın ardından köy muhtarları, Köy Minübüsleri işletmecileri ve Amasya esnafın nasıl bir tepki vereceği merak ediliyor. Yasaların elverdiği ölçüde Amasyalılar lehine her türlü kararı alacağını bir kez daha gösteren Başkan Sarı konuyu çözeceğine dair söz vermişti. Belediye Başkanı Mehmet Sarı, köy ve belde minibüslerinin bir noktadan şehir içine girmesi yönündeki kararlılığını bir çok kez dile getirmişti. Bu kararlılığını encümen kararıyla ortaya koyan Başkan Sarı, Mustafa Kemal Paşa caddesi üzerinde bulunan eski Askerlik şubesindeki otopark’a Tokat istikametinden gelen köy minibüslerinin durağı olarak hizmete giriyor. Bu karar ile Köy minibüsleri şehir içi trafiğinde dolaşmayacak. Şehir içindeki duraklar her kesimi mutlu edecek şekilde olacak.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın köy minibüslerini Yüzevler mahallesine taşıma düşüncesi esnafların yüzünü güldürdü.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Yüzevler esnaflarının canlanması için düşündüğü köy minibüslerinin bu bölgeye alma fikrini esnaf ve mahalle sakinlerine sordu. Uygulamanın mahalleye büyük bir canlılık kazandıracağını belirten esnaflar ve vatandaşlar Başkan Sarı’ya bu düşüncesinden dolayı teşekkür etti. Bir süre sohbet ve Hasbihal ettiği vatandaşların istek ve taleplerini de dinleyen Sarı, yapılması gereken çalışmalar hakkında birimlerine gerekli talimatları verdi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle