logo

reklam
14 Ağustos 2017

‘Genç Çiftçi Projesi’ ile manda dağıtıldı

TARIM sektöründeki genç çiftçilerin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi ve köylerde genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla uygulamaya konulan ‘Genç Çiftçi Projesi’ kapsamında Amasya’da manda dağıtımı yapıldı.
2016 yılında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ve üç yıl sürdürülmesi planlanan ‘Genç Çiftçi’ projesi kapsamında, Amasya Merkez 3 olmak üzere Taşova, Suluova ve Hamamözü ilçelerinde birer olmak üzere toplamda 6 Genç Çiftçinin her birine 4 dişi, bir erkek Anadolu Mandası ırkı hayvan dağıtımı yapıldı.
Amasya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Lokman Gültekin, ‘Genç Çiftçi Projesi’ kapsamında dağıtılan Anadolu Mandası ırkı hayvanların hak sahiplerine hayırlı olması dileklerinde bulundu. Gültekin, “Ülkemizde hayvancılığın geliştirilmesi için manda yetiştiriciliği büyük önem taşımaktadır. Genç Çiftçilerimizin ürünleri bol, kazançları bereketli olsun” dedi.
Amasya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Lokman Gültekin, Amasya’da bin 381 proje başvurusu yapımış olup bu saşvurunun 636 kişi bayan 745’i ise erkekden oluştuğunu belirterek yapılan başvurulardan 160 projenin hibe almaya hak kazandığını ve bu projelerin toplam hibe tutarının 4 milyon 800 bin lyira olduğunu belirtti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle