logo

reklam

GENÇ GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINI ALDI

isa köseGENÇ GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINI ALDI
150 bin liralık desteğe başvuru hakkı kazandılar
KOSGEB ve Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin ortaklaşa düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Kursunu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.
Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, KOSGEB, İŞKUR, TKDK, Esnaf ve Sanatkârlar Odası da ortaklaşa hareket ederek, genç kardeşlerimizin müteşebbis cesaretine, arzu ettikleri sermaye desteğini sağlayarak önemli katkılar sunulduğunu belirterek, Genç girişimci adaylarımıza bu sertifika ile altın bir bilezik takmış olacağız. Bu sertifika ile girişimci kardeşlerimizin 150 bin liralık bir desteğe başvuru hakları olacak. Biz almış olduğunuz bu sertifikaları bir yerlerde saklamanızı istemiyoruz. Sertifikası olan arkadaşlarımızın işlerini kurmalarını ve ardından destek için müracaat etmelerini istiyoruz. dedi.
Ülke olarak gençlerimizin çoğu hemen bir kamu hizmetine girip, orada fazla bir şey üretmeden, maaş karşılığı ömür boyu hayatlarını devam ettirmek istediklerini belirten vali Çomaktekin, Gençlerin risk alarak cesur bir şekilde, ekonomik, toplumsal ihtiyaçları iyi görerek, dünyada değişimleri iyi hissederek, büyüdüğünü ve istihdam sağladığını göreceksiniz. Siz şuan işin başındasınız. Başarının sadece parayla gelmeyeceğini, iş disiplini ve iş ahlakının çok önemli olduğunu da kavramışsınız. Devletimizin sağlayacağı sermaye desteği ve sizin cesaretinizle Amasya ve Türkiye ekonomisine büyük katkı sunacağına inanıyorum. dedi.

Köse; Gençlerimiz girişimcilik ruhuna sahip
Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsa Köse, İş-Kur destekli, KOSGEB Müdürlüğümüz ile birlikte bir girişimcilik kursu tertip ettiklerini belirterek, Biz istiyoruz ki Amasya’da yaşayan gençlerimiz gerekli eğitimleri kursları alsınlar. Gençlerimiz girişimcilik ruhuna zaten sahipler. Bu eğitimleri tamamlayan arkadaşlarımız yeni iş yeri açsınlar ve hükümetimizin desteklerinden istifade etsinler. Şehrimizin ticareti büyüsün, hizmet sektörü gelişsin, genç kardeşlerimiz yeni alanlarda büyük başarılara imza atsınlar. Bu nokta da kurumlarımız ile birlikte bu ve benzeri eğitim çalışmalarını, kursları destekliyor ve organize ediyoruz. Eğitimlerini tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan arkadaşlarımızı tebrik ediyor hepsine başarılar diliyorum. Bundan sonrası güzel iş yerlerinin açılmasına bağlıdır. İnşallah iş yerlerinin kurdelasını kesmeye geldiğimizde daha da mutlu oluruz. İnşallah hükümetimizin büyük desteklerinden istifade etmek, bu imkânlardan yararlanmak, bu şehirde yaşayan vatandaşlarımızın, gençlerimizin de hakkıdır. Bundan da istifade edilmelidir. Tüm girişimci kardeşlerimize başarılar diliyorum. KOSGEB ve İŞ-KUR müdürlerimize de teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra, KOSGEB ve Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin ortaklaşa düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Kursunu tamamlayan kursiyerler için hazırlanan mezuniyet pastası kesildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle