logo

reklam

Genç Kızılaycılardan Kadına Şiddete Hayır

AMASYA’da, Genç Kızılay İl Başkanlığı üyelerinden oluşan bir grup, kadına şiddete dikkat çekmek için ayakkabılarını çıkararak, şiddet sonucu yaşamını yitiren kadınların fotoğraflarını ellerinde tutup, oturma eylemi yaptı. Açıklamada kadına yönelik şiddetin hem ülkemizde hem de dünyada artarak devam ettiği vurgulandı.
Amasya Genç Kızılay İl Başkanlığı adına basın açıklaması yapan Mustafa Akbaş, “Bugün dünyada pek çok kadın birey olma haklarından yoksun bırakılmaktadır. Evde, işte, sokakta, okulda fiziksel ve cinsel şiddete maruz kalmaktadır. Ve bu şiddet ünlü, ünsüz ayrımı gözetmemektedir. Neredeyse her gün yeni bir şiddet haberiyle güne başlamaktayız.” dedi.
Akbaş, Şiddet haberleri ne yazık ki sadece kadınları değil çocukları da içermektedir. Kadın ve erkeğin eşit haklara sahip olduğu, hayatın her aşamasında yan yana, omuz omuza olduğu bir toplum daha güçlü ve refah düzeyi daha yüksek olacaktır. Kadına yönelik gerçekleşen her türlü ayrımcılığı reddediyoruz. Bu konuda dayanışma içerisinde olmalıyız” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle