logo

reklam
09 Ağustos 2018

GENÇLİK VE SPOR’LA, SPOR’UN TÜRKİYE MARKASI OLDUK

AMASYA Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün kısa zamanda yaptığı başarılı ve uzun vadeli hizmetlerle, Tarihi kültürel Miras Zenginliği ile bir Turizm kenti olan Amasya’yı sporda Türkiye markası haline getirdi.
Amasya gençliği, sportif, kültürel, sanatsal ve birçok alanda başarıdan başarıya koşuyor.
Amasya Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek, Bir ilin en büyük tanıtımını sporla yapmanız mümkündür. Son iki yılda Türkiye’de Amasya’yı, Avrupa, Balkan, Uluslararası ve Dünya şampiyonalarında Milli Takımımızın formasıyla temsil edildiğini belirterek, Her branş ve yaş kategorisinde programlı ve düzenli çalışmalarımızın sonucunu, ilimizi en iyi bir şekilde tanıtarak alıyoruz. Sporcularımızla kentimizin tanıtımına ücretsiz bir şekilde ciddi katkı sunmaktayız. Kurum olarak tüm projelerimizle Amasya’mızın en iyi bir şekilde gündeme gelmesi için başarılarla gündem oluşturuyoruz. Alt yapımızla en iyi yerlere gelmek için spora, turizme ve kentimizin lobisini oluşturmaya devam edeceğiz. Çünkü spor bir kentin en iyi tanıtım aracıdır.” dedi.

Amasya Masa tenisinde son iki yılda Türkiye genelinde düzenlenen şampiyonalarda dereceye giren ilk 36 sporcunun 9’unu Amasya’dan çıkarmayı başardı. 3 yıl önce de Masa Tenisi Federasyonu Çalıştayı ödül töreninde altyapılar bazında müsabakalara en çok sporcu ile katılan il ünvanını alan Amasya federasyon tarafından plaket ile ödüllendirildi.
ENERJİMİZ YÜKSELİYOR
Kodek, masa tenisi branşında çok güzel bir altyapıya sahip olduklarını belirterek, Son 10 yıldır 70 kupa kazanmış ve altyapılarda müsabakalara sporcuların katılımı seviyesinde ödül almış bir il konumundayız. Küçükler, yıldızlar ve minikler kategorisinde Türkiye genelinde en iyi 12’ye giren sporcunun 5’i kız 1’i erkek olmak üzere toplamda 6 sporcumuz Amasya’dan, yine küçüklerde 1 ve yıldızlarda da 2 olmak üzere toplamda 9 sporcumuz Türkiye’deki küçük, yıldız ve minikler kategorisindeki dereceye giren 36 sporcunun 9 sporcusu Amasya’dan çıktı. Bu bize ilerleyen zamanlara doğru da çok güzel bir enerji de veriyor. İnşallah hedefimiz gençler ve büyükler kategorisinde de bu çocuklarımızı devam ettirerek, ilimizi, ülkemizi ve aynı zamanda bayrağımızı en iyi şekilde dalgalandırmak” dedi.

Masa Tenisi Spor da Amasya’nın Gurur Kaynağı Oluyor”
Amasya Masa Tenisi il temsilcisi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Nadir Nuyan, Amasya Masa Tenisinde uluslararası spor arenasında ismini duyuran bir il olmuştur. Masa Tenisi sayesinde ulusal ve uluslararasında Amasya’nın ismini duyurmak, tanıtımını yapmak bizleri mutlu ediyor ve gururlandırıyor.” diyerek şöyle konuştu.
Nuyan, Masa tenisinde ki başarımız ortadadır. Amasya, Masa Tenisinde sporcu fabrikası olduğunu belirterek, “Sporun geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak, teknoloji bağımlılığını azaltmaya yarayan en önemli araçlardan birisi olarak görüyoruz. Bizlerde bu konuda burada yapılan çalışmalardan görüldüğü gibi velilerimizin çocuklarını masa tenisi ile tanıştırmalarını, bu spora yönlendirmelerini, antrenörlerimiz nezaretinde düzenli olarak spor yapmalarını istiyoruz”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.