logo

reklam

Güzelliği yok edenleri lanetliyoruz

sezai-c%cc%a7inarc%cc%a7iAmasya’nın hayat kaynağı olan yeşilırmak nehrinin bir kolu olan Tersakan çayının nereden geldiği ve muhteviyatı bilinmeyen atık sular akmaya devam ediyor. Gazetemizin geçtiğimiz hafta Amasya Samsun Karayolu kenarında kurulu özel Mezbaha işletmesinin kokulu atıklarının çevreye dağılmasını gündeme taşıdık. Konu ile ilgili olarak gazetemiz internet sitesindenden okuma sayısı rekorlara ulaşırken, İlgili korumların sessiz kalması düşündürücülüğıünü koruyor.
İlgililerin sessiz kaldığı bir ortamda Göllü Bağları Muhtarı Sezai Çınarçı’dan Tersakan çayının bilinçsiz bir şekilde kirletilmesine tepki yağdı.
Amasya’nın hayat kaynağı olan ve kentin turizminde önemli paya sahip olan Yeşilırmak nehrinin önemli kollarından Tersakan çayının ilinçsiz bir şekilde kirletilmesine tepkiler sürüyor.
Tersakan çayının geçtiği Göllü Bağları mahalle muhtarları Sezai Çınarçı, “Tersakan kirlenmesin, Temiz Kalsın” Tersakanın kirletilmesini engellemek ve gelecek nesillere yaşanabilir bir nehir bırakmak için tüm kurumların çalışma yürütmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.
Tersakan’ın kirletilmesine karşı yetkililerin ve kentteki STK’ların bir araya gelmesi gerektiğini dile getiren Çınarçı, “Yıllardır burayla kimse ilgilenmiyor. Bu güzelim ırmak sanki kaderine terk erilmiş gibi. Çevre Müdürlüğü burada bir önlem almalı ve ırmağı kirletenlere ceza kesmeli” diyerek tepki gösterdi.
Sezai Çınarçı, “Amasya’nın tam ortaından geçen cennet ırmağı yeşilırmak ve bunun kollarının şu veya bu sebeple kirletilmesi kabul edilemez. 3 yıldan beri Tersakan’a karışan atık suyun nereden geldiği ve muhteviyetının ne olduğu belirlenemedi. İlgili kurumlar derhal harekete geçerek, tersakan’ın kirlenmesine neden olan bu atığın bertaraf edilmesini sağlamalıdır” dedi.
Yeşilırmağın güzelliğini yok edenleri lanetliyorum diyen bir vatandaş çocukluğunda yüzmek için geldikleri Tersakan’da kimyasal artıkların akmasından ve çöplerden dolayı yüzemediklerini belirterek, “Yetkililerden buraları temizletmelerini ve çöplerin buradan alınmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle