logo

reklam

Haber Turu

Bomba Paniği
Amasya Hükümet köprüsünde bomba paniği yaşandı.
Amasya da geçtiğimiz cuma gecesi gece yarısına doğru Hükümet köprü üzerinde sahipsiz bir çanta bomba paniği yaşattı. Polise yapılan ihbar üzerine poliç hükümet köprüsü çevresinde geniş güvenlik çemberi aldı. Köprü her iki yöne araç ve yaya trafiğine kapandı. Polisin güvenli kontrolü ile açılan çantadan giyim eşyaları çıktı.
Olay ile ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Buarada polus, vatani görevini Amasya 15. Eğitim Tugay komutanlığında yapan askerlerin yemin töreni oluşundan kaynaklanan asker ailelerinin şehirdeki yoğunluğundan dolayı asker ailelerinin dalgınlıkla köprü üzerinde unutma ihtimalinide bulunduruyor.

Yapılandırmada Hafta Sonu Mesaisi
Vergi ve prim borçlarını yapılandırmayanlar için vergi daireleri ve SGK müdürlükleri hafta sonu da mesai yaptı. Amasya’da da Borçlarını yapılandırmak isteyenler cumartesi ve pazar günleri saat 17.oo e kadar bağlı bulundukları Vergi Dairesi ve SGK giderek yapılandırma müracatında bulundu.
Vergi daireleri ve Sosyal Güvenlik kurumları yeniden yapılandırma düzenlemesi kapsamındaki başvurular için hafta sonu saat 17.00’ye kadar açık tutuldu. Gelir İdaresi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun’dan yararlanmak isteyen borçluların, 31 Temmuz günü mesai saati bitimine kadar borçlu bulundukları idarelere (tahsil dairelerine) başvurması gerekiyor. Açıklamada, geçen yıl elde edilen gelir unsurlarına ilişkin gelir vergisinin ikinci, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında yapılandırılan borçların dokuzuncu, 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların yedinci ve bu yılki motorlu taşıtlar vergisinin ikinci taksitini ödeme sürelerinin 31 Temmuz Salı günü sona erdiği anımsatıldı.

Bedelli Askerlik Yerleri Belli Oldu
Bedelli askerlik yapanlar temel eğitimi nerede yapacakları belli oldu. Bedellilerin 21 günlük eğitimi hangi birliklerde alacaklarına yönelik taslak çalışma yapıldığı öğrenildi. Amasya 15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı ile birlikte Burdur, Manisa, Antalya, Sivas, Tokat, Erzincan ve Bilecik’teki Piyade ve Topçu Er Eğitim Tugay ve Alay Komutanlıkları planlamaya alındı. Başvuru sayısına göre celp dönemleri de belirlenecek.
Başvuru sayısına göre celp dönemleri de belirlenecek. Yüksek oranda başvuru olması durumunda celp dönemlerinin her ay yapılması öngörülüyor. Bedelli askerlikten yararlanmak isteyenler yasanın Resmi Gazetede yayımından itibaren 3 ay içinde başvuru yapacaklar. Kasım ayında kesin başvuru sayısının netleşmesi bekleniyor.
1 milyon 340 bin kişinin yasadan yararlanma imkanı olduğu ve 400 bin civarında bir başvuru beklendiği belirtiliyor. Başvurunun fazla olması durumunda kara kuvvetlerinin yanı sıra İçişleri Bakanlığına bağlı jandarma eğitim komutanlıklarının da devreye alınabileceği belirtiliyor.

Belediye’den Son Uyarı dikkat: Son gün 31 Temmuz
AMASYA Belediyesi emlak, çevre temizlik, ilan, reklam vergileri ve su borçlarına ilişkin çıkarılan yapılandırma kararı hakkında bir açıklama yayımladı.
Amasya Belediyesi, belediyeye borcu bulunan vatandaşlar için geçtiğimiz Mayıs ayında Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yapılandırılmasına ilişkin kanun hakkında bir açıklama yayımladı. Kanun hakkında yapılan açıklamada “belediyemize emlak, çevre temizlik, ilan, reklam vergileri ve su borcu bulunan vatandaşlarımızın, borçlarını yapılandırmaları için belirlenen son tarih 31 Temmuz’dur. Belirtilen tarihe kadar başvurularını yapmayan vatandaşlarımızın kanunun öngördüğü şekilde hukuki yaptırımla karşı karşıya kalmaması adına, tüm borçluların 31 Temmuz tarihine kadar belediyemize gelerek yapılandırma başvurusunda bulunması gerekmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Sonuçlar Yarın Açıklanıyor
YKS sınav sonuçları için heyecan dorukta. 30 Haziran ve 1 Temmuz’daki zorlu Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT), ve Yabancı Dil Testi’nin (YDT) oturumlarına katılan yüz binlerce öğrenci ve veli sınav sonuçlarını bekliyor.
Üniversiteye girişte yeni sınav sistemi olan ve bu yıl ilk kez düzenlenen YSK’nin tüm oturumları 30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde tamamlanmıştı. O tarihten beri sabırla sonuç açıklama haberini bekleyen öğrenciler, konu hakkında ÖSYM’nin herhangi bir açıklama yapıp yapmadığını öğrenmek istiyor.
2 milyonu aşkın adayın katılım sağladığı ve ÖSYM tarihinin en geniş kapsamlı sınav organizasyonu olan YKS’nin sonuçları, önceden planlandığı gibi 31 Temmuz Salı günü açıklanacak. YKS sınav sonuçları açıklandığı takdirde, ÖSYM’nin resmi sitesine bağlı olan ‘Aday İşlemleri Sistemi’ üzerinden sorgulanabilecek.

Büyük Çekiliş Çarşamba Günü
Sayısal Loto 10 Milyonu Geçti
Heyecanla beklenen Sayısal Loto sonuçları, Milli Piyango İdaresi tarafından açıklandı. Sayısal Loto’nun 6 bilen çıkmadığı için büyük ikramiye devretti.
Milli Piyango idaresince düzenlenen Sayısal Loto oyununun bin 135’inci hafta çekilişi yapıldı. Sayısal Loto’nun bu haftaki çekiliş sonucuna göre altıncı kez bilen çıkmayınca 9 milyon 375 bin 372 lira 66 kuruş devretti. Sayısal Loto sonuçlarına göre kazandıran numaralar 7, 9, 10 11, 38 ve 46 olarak belirlendi.
Çekilişte taplam 3 milyon 366 bin 847 lira 55 kuruş ikramiye dağıtıldı.
Sayısal Loto (6/49) oyununda haftada iki çekiliş yapılıyor. Çarşamba ve Cumartesi günleri yapılacak Sayısal Loto (6/49) çekilişlerinde büyük ikramiyeyi kazanan numaraların bilinememesi halinde büyük ikramiye diğer çekilişe devredecek, uygulama büyük ikramiyeyi kazanan numaralar bilinene kadar devam edecektir.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle