logo

reklam

HABER TURU

Sahte Reçete Vurgunu

Amasya’da sahte reçete düzenleyerek SGK’yı dolandırdığı iddia edilen eczacı tutuklandı. Olay geniş çaplı soruşturması sürüyor.
Amasya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Merzifon ilçesinde polisinin ilaç kullanım raporları düzenleyerek yazdırdıkları reçeteleri SGK na fatura eden eczacı Metin T. yi teknik takibe aldı.
Eczacı Metin T. ye suç üstü yapan polis eczacıyı gözaltına aldı. Emniyetteki ifadesinden sonra cumhuriyet savcılığına sevk edilen Eczacı Metin T. Cumhuriyet Savcılığınca sorgulandıktan sonra tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi. Metin T. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Jandarma Gelecekle Beraber
Amasya İl Jandarma Komutanlığı “Dünya Çocuk Hakları Günü” münasebetiyle Ovasaray Ortaokulu’nu ziyaret etti. Jandarma Ovasaray ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri ile birlikte Sabuncuoğlu Şerafettin Tıp Müzesi, Ferhat ile Şirin Âşıklar Müzesi, Şehzadeler Müzesi, Minyatür Amasya Müzesi ve İmaret Müzesi gezildi.
Ayrıca, öğrenciler İl Jandarma Alay komutanlığında Jandarma Trafik ve Motosiklet Timleri ile Narkotik ve Bomba Arama Köpek Timlerinin tanıtım ve gösterisi yapıldı. Kışla gazinosunda öğle yemeği ikram edilerek Jandarma Çocuk Dergisi, Şapka ve Çeşitli hediyeler verildi.
Çocuk hakları ile ilgili bilgilendirilen öğrencilere, hayatın çocuklar üzerine kurulu olduğu, her çocuğun eğitim hakkı olduğu anlatıldı. Çocukların bedensel, zihinsel, ruhsal ve toplumsal gelişmesine zarar verecek işlerde çalıştırılamayacağının anlatıldığı ziyarette her ne sebeple olursa olsun şiddet uygulanamayacağı, ellerinden çocuk olma hakkının alınamayacağı belirtildi. Jandarma personeli öğrencilere yaptığı bilgilendirmede, çeşitli etkinlikler ile çocukların yanında ve destekçisi olduğunu söyledi.
Öğrenciler ise, Dünya Çocuk Hakları Günü’nde; kendilerini yalnız bırakmayarak sevgi ve ilgi gösteren jandarma personeline teşekkür etti.

382 binaya yapı ruhsatı
Türkiye İstatistik Kurumu TUİK verilerine göre 2018 yılı Ocak ve Eylül ayları arasında Amasya’da 382 binaya yapı ruhsatı verildi. Amasya yüzde 0,50 oranı ile Türkiye genelinde 81 il arasında 52. sırada yar aldı.
Amasya da 2018 yılı Ocak ve Eylül ayı döneminde yapı ruhsatı verilen yapıların toplam değerinin 617 milyon lira olduğu belirtilen TUİK verilerine göre, yapı ruhsatı verilen deire sayısının ise 2 bin 918 olduğu açıklandı.
Amasya ilk sekiz ay arasında ruhsat verilen 382 binanın yüzölçümü 473 bin m2 olduğu belirtilen TUİK verilerine göre bu oranın 311 bin m2 si konut kullanım alanı, 9 bin m2 ise kunut dışı kullanım alanı ve 71 bin m2 de ortak kullanım alanı olarak gerçekleşti.

601 konut satıldı
Türkiye İstatistik Kurumu TUİK verilerine göre Amasya’da 2018 yılı Ekim ayı konut satışında 601 konutun satıldığı belirtilerek bu konutlardan 373 konut ilk kez satılırken 228 konutun ise ikinci el olarak satışı gerçekleştirildi. Amasya 2018 yılı ekim ayı konut satışlarında Türkiye genelinde yüzde 0,4 oran ile 51. sırada yer aldı.
Türkiye İstatistik Kurumu TUİK verilerine göre Ekim ayında sıtışı yapılan 601 konuttan 44 konutun ipotekli satış yapıldığı belirtilen açıklamada, ipotokli satışta Türkiye genelinde 81 il arasından yüzde 7.3 oran ile yedinci sırada yer aldı.
TUİK verilerine göre 2018 yılı ekim ayınde diğer satış türleri sonucunda Amasya’da 557 konut satışı yapıldığı ve geçen yılın aynı ayına göre yüzde 56.6 oranında artış gösterdiği, Aynı dönemde Amasya ili toplam konut satışları içerisinde diğer konut satış payının yüzde 92.7 ile Türkiye genelinde 75. sırada yer aldığı bildirildi.

Şemsiyenizi unutmayın yağmur var
Kış aylında bulunduğumuz bugünlerde hava sıcaklıklarında ciddi düşüşler ve çıkışlar yaşanıyor. Kasım ayının ilk günlerinden itibaren mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, bugünden itibaren yerini soğuk ve yağışlı günlere bırakıyor. Metoroloji yetkilileri yağşılı havanın yüksek mevkilerde kara dönüşeceği uyarısında bulunuyor.
Amasya bugün ve yarın yağışlı havanın etkisinde olacak. Bugün sağanak yağış yarın yerini yoğun yağışa bırakacak.
Amasya da bugün en yüksek hava sıcaklığı 14 derece gece saatlirende ise 7 derece olacak. Buarada yarın hava sıcaklığı 5 derece düşüş gösterecek ve 9 dereceye kadar düşecek. Gece saatlerinde ise hava sıcaklığı 2 dereceye kadar düşecek.
Amasya da hafta sonu ise yağmur yerini kapalı bir havaya bırakacak. Cumartesi günü mevsimin en soğuk gününü yaşayacağız. En yüksek hava sıcaklığı 8 derece olacak gece ise eksilere düşecek.
Metoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre ise önümüzdeki hafta Amasya ve çevresinin yağışlı bir hafta olması beklendiği belirtildi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hd porno sikis izle